- Koučingo blogas - http://coachingblog.lt -

Koučingo technika: Kaip padėti priimti sprendimą?

Paskelbė Tomas Misiukonis - Birželis 1, 2013 @ 9:51 pm In Praktiniai patarimai | Komentarų nėra

Kai turime priimti svarbius sprendimus, atsiduriame kryžkelėje. Daugybė kelių ir galimybių atsiveria. Kai kurie mūsų elgiasi spontaniškai ir sprendimą priima čia ir dabar. Kitiems reikia laiko pagalvoti.

Koučingas – pagalba mąstyti, tad jei patys ar jūsų klientas įstrigote ties sprendimo priėmimu, išbandykite šį modelį. Jei galva nenušvis, bet jau būsite apžvelgę daug galimybių.

Taikymo tikslas  – padėti koučingo klientui (arba sau) sudėtingose situacijose pasirinkti sprendimus.

Kaip naudoti? – Ši technika veiksminga, kai klientas atsiduria sprendimų pasirinkimo kryžkelėje arba nori plėtoti jau pasirinktus sprendimus, tačiau dar nežino, kuriuo keliu toliau eiti.

Pasiūlykite klientui į savo pasirinkimus pažvelgti iš keturių perspektyvų, kurios pateiktos paveikslėlyje. Užduokite klientui papildomų klausimų, kad jis galėtų įsigilinti į kiekvieną iš skirtingų galimybių. Tegu klientas apgalvoja kiekvienos perspektyvos „už“ ir „prieš“.

Panagrinėkime pavyzdį: jūsų klientas analizuoja susidariusį konfliktą tarp savęs ir savo kolegų. Kokį sprendimą jis galėtų priimti?

[1]

Patarimai:

  • Svarbu, kad su klientu išsamiai aptartumėte kiekvieną iš galimybių, net jei klientas iš pažiūros ją skuba atmesti. Pasiteiraukite: Dėl ko atmeti šią galimybę? Kuo ši galimybė netinkama?

  • Pasiteiraukite kliento apie darbo procesą: Kas buvo sunkiausia? Kaip pasirinkai šį variantą? Kokius esminius argumentus turi?

  • Jei jaučiate, kad jūsų pagalbos klientui neprireiks, klientas šią lentelę gali užpildyti savarankiškai. Rezultatus aptarkite kitame susitikime.
  • Šį modelį galite taikyti sau.

This post is also available in: English [2]


Article printed from Koučingo blogas: http://coachingblog.lt

URL straipsnis: http://coachingblog.lt/praktiniai-patarimai/koucingo-technika-kaip-padeti-priimti-sprendima/

URLs:

[1] Image: http://coachingblog.lt/wp-content/uploads/2013/06/ketruri.jpg

[2] English: http://coachingblog.lt/en/

Copyright © 2011 Koučingo blogas. All rights reserved.