Koučingo filosofija yra individualus koučingo specialisto požiūris į koučingą ir aiškus savo darbo būdų apibrėžimas. Koučingo specialistams jų veikos filosofija reikalinga dėl dviejų priežasčių.

Pirma, asmeninė koučingo filosofija reikalinga dėl praktinių sumetimų. Ar galite greitai ir konkrečiai atsakyti, kaip jūs dirbate, kokia teorija ir praktika pagrindžiate savo veiklą ir ką darote, kad jūsų klientai gautų maksimalią naudą? Kartą man paskambino vienas agentas, kuris atstovauja koučingo specialistus visame pasaulyje. Jo veikla – atsirinkti koučingo profesionalus, kuriuos galėtų pasiūlyti potencialiems klientams įvairiose šalyse. Mes kalbėjomės gerą pusvalandį, aš atsakinėjau į įvairius konkrečius klausimus. Galiausiai tas žmogus paklausė, – Tomai, o kokia tavo koučingo filosofija? Prisipažįstu, tada sutrikau. Ėmiau vardinti įvairius savo darbo būdus, pasakoti, ką laikau koučingu, kuo man tai svarbu, kaip aš kuriu vertę klientams ir panašius dalykus. Visa tai buvo geri atsakymai, tačiau supratau, kad jei kitą kartą turėsiu paaiškinti savo koučingo filosofiją, turiu ją pasirašyti ir gerai žinoti nes tąkart kalbėjau per daug ir nekonkrečiai. O tai gali sukelti painiavą mano klientams ar koučingo paslaugų užsakovams.

Antroji priežastis, dėl ko koučingo specialistui reikalinga turėti savo koučingo filosofiją yra jo paties augimas ir tobulėjimas. Akivaizdu, yra daug koučingo specialistų, jie turi skirtingas vertybes, vadovaujasi skirtingais požiūriais į koučingą, taiko skirtingas koučingo metodikas ir technikas. Kai kur  jie jaučiasi stipresni, kitur – silpnesni. Kad gerai žinotų išeities tašką ir galėtų kurti gaires tolimesniam savo tobulėjimui, jie turi aiškiai žinoti ką ir kaip jie daro. Jie turi gebėti pagrįsti savo požiūrį į kitų tobulėjimą ir savo koučingo praktiką. Taip jie žinos ko jiems trūksta ir ko dar turi mokytis.

Kai kūriau savo koučingo filosofiją, man padėjo įvairūs sunkūs klausimai, kuriuos sau uždaviau.  Tegu atsakymai į juos persipina, tegu jie liejasi laisvai. Neribokite savęs. Būtų puiku, jei į šiuos klausimus atsakinėtumėte ne vieni – galite susiburti su kolegomis ir pasidaryti sau praktinį užsiėmimą, kur kartu ieškosite atsakymų. Taip pat galite paprašyti kito kolegos koučingo specialisto užduoti jums šiuos klausimus. Tokio pokalbio metu jūs  pabandysite išgryninti atsakymus. Sujungę juos į vieną visumą, gausite savo koučingo filosofijos „juodraštį“. Trumpinkite ir gryninkite jį kol jausitės galį savo filosofiją pagarsinti kitiems.

Asmeninės koučingo filosofijos kūrimas man buvo ko gero pats sunkiausias uždavinys, kurį sprendžiau koučinge. Iš kitos pusės, tai buvo apdovanojantis dalykas, nes jo metu išsiaiškinau kas esu šioje veikloje, kaip aš dirbu, kaip kuriu vertę savo klientams ir kaip užtikrinu jų augimą bei tobulėjimą. Svarbiausia, aš įvertinau, kur link turiu tobulėti pats ir kaip turiu keistis, jei noriu siekti profesionalumo.

Čia pateikiu klausimų sau sąrašą, tačiau jis nėra baigtinis. Taip pat tai nereiškia, kad jūsų koučingo filosofiją turi sudaryti atsakymai į visus klausimus. Tegu šie klausimai skatina gimti kitus klausimus.

 • Kas jums yra koučingas?
 • Dėl ko jūs norite būti koučingo specialistu ir tęsti savo veiklą?
 • Kas jus labiausiai įkvepia koučinge?
 • Kokios yra jūsų asmeninės vertybės ir kaip jos dera su įtvirtintomis koučingo veiklos nuostatomis?
 • Kuo jūs ir jūsų metodai išsiskiria iš kitų koučingo specialistų bei jų praktikos?
 • Kokiais požiūriais grindžiate savo koučingo praktiką?
 • Kokiomis mokslinėmis teorijomis grindžiate savo koučingo praktiką?
 • Kokios praktikos ir kokie požiūriai nusako kaip jūs dirbate?
 • Kokius metodus vertinate ir kurie metodai jums netinka?
 • Įvardykite keletą apibūdinimų, kurie atspindėtų jūsų koučingo praktiką, t.y. kaip jūs dirbate?
 • Kaip jūs užtikrinate, kad jūsų klientai gautų vertę jūsų vedamuose koučingo pokalbiuose?
 • Kokią konkrečią naudą gauna jūsų klientai iš jūsų kaip koučingo specialisto?
 • Kaip ši nauda padeda jūsų klientams augti ir tobulėti?
 • Ką laikote iššūkiais savo koučingo veikloje?
 • Ko vengiate koučinge ir kaip tvarkotės su baimėmis?
 • Ar jūsų koučingo veikla yra dalis kažko didesnio ir didingesnio? Kas tai yra?
 • Kokį palikimą koučingo srityje norėtumėte palikti po savęs?
(Vienas iš daugybės galimų)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

HTML tags are not allowed.