Koučingas kartais padeda žmonėms spręsti įvairius santykių su kitais žmonėmis ar savo aplinka klausimus. Dažniausiai koučinge nagrinėjami darbiniai ar gyvenimiški santykiai, kurių nelydi jokie sunkesni psichologiniai sutrikimai ar sunkūs emociniai išgyvenimai, pavyzdžiui, netektis ar skyrybos.

Koučingo pokalbyje pašnekovas gali spręsti savo santykius su kolegomis, artimaisiais ar bičiuliais paprastesniuose kontekstuose. Pavyzdžiui, vadovas gali būti nepatenkintas savo santykiu su komanda arba atvirkščiai. Vienas žmogus gali turėti neišspręstą konfliktą su kitu žmogumi. Šios temos – labai dažnos koučinge.

Žemiau noriu pateikti keletą gerų (mano nuomone) klausimų, kurie tinka užduoti pašnekovams, kai šie turi neišspręstų reikalų su kitais žmonėmis.

Tai nėra baigtinis klausimų sąrašas ir šie klausimai negarantuoja jokios koučingo ar kitokio pagalbos pokalbio sėkmės.

Ką norėtum padaryti su šiuo santykiu? (kaip jis turėtų atrodyti, kad sakytum, jog tai yra idealus santykis?)

Šį klausimą vertinga užduoti tada, kai klientas pristato savo problemą arba kalba apie kliūtis, kurios trukdo problemą išspręsti. Šis klausimas yra galingas, nes skatina pašnekovą prisiimti atsakomybę ir galvoti apie sprendimus, mobilizuoti savo energiją ieškoti šių sprendimų. Mes neklausiame ką tu turėtum daryti, nes toks klausimas apribotų pašnekovą, verstų jį pateikti racionalius atsakymus. Mes klausiame, ką tu norėtum su tuo padaryti? Tokia formuluotė yra laisvesnė, skatina pašnekovą dalintis savo norais ir svarstymais, kuriuose gali slypėti gerų idėjų.

Kas nutiktų, jeigu tai, ką dabar sakai, pasakytum tam žmogui?

Kartais privačiuose pokalbiuose žmonės įvardija konkrečius žodžius ir sakinius, kuriuos jie pasakytų kitiems žmonėms, jeigu tik galėtų. Grąžindami pašnekovui jo žodžius skatiname jį pagalvoti apie savo atvirumą ir gebėjimą priimti kitus žmonės. Pašnekovai paprastai įsisąmonina, kad be atviro pokalbio su kita puse jie neišspręs susiklosčiusios situacijos.

Kaip manai, ko jis/ji/jie tikisi iš tavęs?

Tokį klausimą kartais užduodu, kai noriu padėti pašnekovui geriau įsisąmoninti kitų žmonų pozicijas. Pavyzdžiui, tokį klausimą dažnai pateikiu vadovams, kurie kaltina komandą ar atskirus žmones motyvacijos ar įsitraukimo stoka. Dažnai paaiškėja, kad vadovas ir jo komanda nėra apsikeitę lūkesčiais ir nėra įvardinę lūkesčių sau.

Jeigu tu būtum jo/jos/jų vietoje, kokius lūkesčius keltum sau?

Tai panašus klausimas, tačiau jis leidžia pašnekovui įlipti į kitos pusės batus ir pažiūrėti iš save iš kitų žmonių požiūrio perspektyvos.

Apie ką norėtum atvirai pasikalbėti su juo/ja/jais?

Žmonės turi įvairių lūkesčių ir erzinasi, kai šie lūkesčiai nebūna patenkinti. Atsakydami į tokį klausimą pašnekovai įvardina daug dalykų, apie kuriuos jie norėtų pasikalbėti su jiems svarbiais žmonėmis. Pašnekovai net patys nustemba: velnias, ir to nesu sakęs, bet norėjau, ir ano nesu įvardinęs… Tokį pokalbį galima parepetuoti čia ir dabar.

Apie ką norėtum pasikalbėti su savimi?

Tai yra sunkus klausimas ir labai svarbu, kad jis būtų užduotas tinkamu momentu, sprendžiant konkrečią situaciją. Jis tiks tada, kai pašnekovas atrodo pasimetęs, kai jaučia savyje konfliktą. Galimi klausimo variantai: ko norėtum sau palinkėti? Už ką save apdovanotum?

Su kuo galėtum palyginti šiuos santykius?

Aptariant šį klausimą verta paprašyti pašnekovo pateikti kokią nors metaforą. Kalbėdamas apie metaforą pašnekovas analizuos savo dabartinius santykius, geriau supras save ir kitą pusę.

Ką dėl santykių pagerinimo pasiruošęs aukoti tu ir ką norėtum, kad paaukotų jis/ji/jie?

Šis klausimas padeda apgalvoti, kaip turėtų keistis pats pašnekovas ir kaip jo manymu turėtų keistis kita pusė.

Ką norėtum padovanoti kitai pusei jeigu dabar turėtum tokią galimybę?

Tai yra pakankamai drąsus klausimas, tačiau jis skatina pašnekovą pagalvoti apie savo intencijas kitos pusės atžvilgiu. Tai gali būti materiali dovana arba ne. Palydėkite šį klausimą teiraudamiesi: dėl ko pasirinkai tokią dovaną? Kaip manai, kaip kita pusė ją priims?

Jeigu niekada nesilankėte koučingo pokalbyje kaip klientai, bet turite jums rūpimų santykių reikalų, pabandykite šiuos klausimus užduoti patys sau. Tikiu, kad atsakymuose tikrai kažką rasite.

Daugiau koučingo klausimų apie bendrus reikalus.

One comment on “Koučingo klausimai apie santykius

 1. AČIŪ SU DIDŽIOSIOSIOS DR. Sunny, kad išspręstų mano problemas, jos EMAIL IS (drsunnydsolution1@gmail.com
  mano vardas yra Miss Kim, aš susituokiau su vyru penkerius metus, mes gyvenome laimingai kartu šiais metais, o ne tol, kol jis nuvyko į Australiją verslo kelionei, kur susitiko su šia mergina ir nuo tada jis nekenčia manęs ir vaikus bei meilę tik jai. taigi, kai mano vyras sugrįžo iš kelionės, jis pasakė, kad jis nenori vėl pamatyti mano ir mano vaikų, todėl jis mus išvedė iš namų ir dabar eidavo į Australiją, kad pamatytų tą kitą moterį. taigi aš ir mano vaikai buvo tokie nusivylę, ir aš tik buvau su mama, o aš ne gydydavau gerai, nes mano mama susituokė su kitu žmogumi po mano tėvo mirties, kad žmogus, su kuriuo jis susituokė, nesielgė su juo gerai. ir mano vaikai buvo taip supainioti, ir aš ieškojau būdų, kaip gauti savo vyrą namo, nes myliu ir puoselėjau jį tiek daug, todėl vieną dieną, kai naršiau savo kompiuteryje, pamačiau liudijimą apie šį rašybos ratuką DR Sunny, liudijimus dalinasi internete, kurią ji priima internetu, ir tai man įspūdinga, kad taip pat manau, kad pabandykite. Iš pradžių buvau išsigandęs, bet kai aš galvoju apie tai, ką aš ir mano vaikai praeina, todėl susisiekiau su juo ir jis man pasakė, kad pasiliksiu ramiai vos 24 valandas, kad mano vyras sugrįžtų į mane ir mano geriausiu nustebimu gavau kvietimą iš mano vyro antroji diena klausia po vaikų ir aš pašaukiau DR Sunny ir jis sakė, kad jūsų problemos išsprendžiamos mano vaikui. taip, kaip aš gavau savo šeimą po ilgos įtampos, kurią sukėlė bloga ponia, todėl su visa ši DR Sunny pagalba, aš noriu, kad visi šiame forume prisijungtumėte prie manęs pasakyti didžiulę ačiū DR Sunny ir aš taip pat patarti bet kuriam iš tokių ar panašių problemų ar bet kokių problemų turėtų susisiekti su juo, jo elektroninio pašto adresas (drsunnydsolution1@gmail.com). Jis yra visų jūsų problemų ir problemų gyvenime sprendimas. dar kartą jo el. pašto adresas (drsunnydsolution1@gmail.com)

  Jis specializuojasi toliau nurodytoje knygoje.

  (1) Jei norite, kad jūsų ex atgal.

  (2) jei visada turite blogų svajonių.

  (3) Jei norite būti reklamuojamas jūsų biure.

  (4) Jei norite, kad moterys / vyrai bėgtų po tavęs.

  (5) Jei norite vaiko.

  (6) Jei norite būti turtingas.

  (7) Jei norite susieti savo vyrą / žmoną su tavimi visam laikui.

  (8) Jei jums reikia finansinės pagalbos.

  (9) Kaip jūs buvote apgaulingi ir norite atgauti prarastus pinigus.

  (10) jei norite nutraukti santuokos nutraukimą.

  (11) jei norite nutraukti savo vyrą.

  (12) jei norite, kad būtų patenkinti jūsų pageidavimai.

  (13) Nėštumo rašyba vaikui įsivaizduoti

  (14) Užtikrinti, kad laimėtumėte nerimą keliančias teismo bylas ir skyrybas, nesvarbu, koks etapas

  (15) Sustabdyti savo santuoką ar santykius nesilaikant.

  (16) jei turite kokių nors ligų (H I V), (CANCER) ar bet kokių ligų.

  (17) jei jums reikia maldų už išgelbėjimą savo vaikui ar sau.

  (18) norite išgydyti diabeto gydymą, gydyti pūslelėmis, gydyti Hiv ir AIDS, gydyti krūties vėžiu ir išgydyti vėžį,

  dar kartą įsitikinkite, kad susisiekiate su juo, jei turite kokių nors problemų, kurias jis jums padės. jo el. pašto adresas yra (drsunnydsolution1@gmail.com) nedelsiant susisiekite su juo …. skambinkite arba paskambinkite jam numeriu +2349030731985

  VA:F [1.9.10_1130]
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

HTML tags are not allowed.