Koučinge nėra stebuklingų klausimų. Tačiau taip šį klausimą pavadino jo autorius Steve De Shazer (1991) atstovaujantis pozityviąjai, į sprendimus orientuotai psichologijos krypčiai. Jis teigė, kad mūsų motyvacija keistis susitiprėja kai mes gerai įsisąmoniname būsimo pokyčio rezultatą. Kai gebame įsivaizduoti būsimą situaciją ir save joje. Štai kaip skamba „stebuklingas klausimas“:

Įsvaizduok, kad tu vakare užmigai ir per naktį tavo klausimas išsisprendė. Tačiau ryte pabudęs tu nežinai, kad taip atsitiko, nes tu miegojai. Iš kokių ženklų tu suprasi, kad įvyko pokytis?

Priklausomai nuo savo nagrinėjamo klausimo klientas atsakys, kad pavyzdžiui, jis pamatys, kad diena, praleista darbe, nebuvo tokia bloga kaip kad anksčiau. Tada aš paklausiu jo, o ką jis darė tokio, kas leido jam tą dieną pasijusti geriau?

Galbūt kita klientė pasakys, kad ji pastebės jog jos kolegės jai tapo žymiai draugiškesnės, nei anksčiau. Aš jos paklausiu, o kas pasikeitė, kad jos kolegės jai tapo mielesnės?

Savo praktikoje mėgstu naudoti trumpesnę šio klausimo versiją. Tačiau klausimo įžanga „Įsivaizduok…“ išsakyta tinkamu tonu ir ritmu padeda klientams įsisąmoninti norimo pokyčio faktą, suvokti savo potencialą šį pokytį atlikti bei nudžiuginti save siekiama vizija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

HTML tags are not allowed.