Tokie renginiai visada prasideda dieną prieš jiems iš tikrųjų įvykstant. Išvakarėse ilgai neužmiegant, mintys lekia greitkeliu tarsi sportiniai automobiliai. Vis galvoji, ar viskas tinkamai parengta, ar svečiai, kuriuos vėlyvą vakarą parsivežei iš oro uosto, gerai įsikūrė. Ar visa medžiaga tinkamai atspausdinta ir surinkta. Ar visi, kurie turi atvykti, tikrai atvyks… Ar viskas bus gerai. Kažkurią minutę akis užlipdo miegas, o prabudęs supranti, kad jau esi sraute – sukiesi būdamas vienu metu trijose vietose. Susipažįsti su pirmą kartą renginyje apsilankiusiais svečiais. Apkabini seniai matytus bičiulius. Bėgi paimti atmintuko, perkeli iš jo pranešimo skaidres… tačiau tai ne tas failas, ach… Dar spėji išgerti kavos ir įkvėpti ore tvyrančios geros energijos. Šypsaisi ir atsiveri patyrimui, nelygu, visi matomi ir nematomi rūpesčiai.

Video įspūdžiai iš konferencijos

Atrodytų, kad konferencija –  didelis renginys, tačiau ramus ir jaukus profesoriaus David Megginson  tonas mus čia pat perkelia į mažytę įsivaizduojamą virtuvę, kurioje vyksta gilūs ir šilti pašnekesiai.  David Megginson čia pat paneigė mūsų kultūrai būdingą pranešėjo stereotipą. Vietoje perdėtai energingo ir  dirbtinai entuziastingo, jis buvo susikaupęs ir kuklus. Vietoje lėkštų pokštų jis dalijosi autentišku britišku humoru, kurio taikinys – jo paties asmuo.

Visos profesoriaus  įžvalgos lietė tikslų formulavimą koučinge. Davidui kalbant jaučiau kaip ryškėjo kai kurios mano patirtys, kuomet turėjau sunkumų dirbdamas su kliento tikslais. Profesorius padėjo susivokti – kartais mes pernelyg mechaniškai skatiname klientus formuluoti tikslus. Pamaniau, kad kartais klausiame klientų tikslų ne tam, kad padėtume jiems jų pasiekti, o tam, kad mums būtų lengviau dirbti. Kartais koučingas yra ne apie tikslų pasiekimą, o apie įsisąmoninimą, geresnį kažko supratimą ar susigyvenimą su aptariamais klausimais. Galbūt užuot klausus  Koks tavo tikslas?,  verta klausti  Kas turi pasikeisti? Ką nori suprasti?

prof.David Megginson

Kitas pranešėjas – profesorius Bob Garvey  kalbėjo koučingo ir mentorystės taikymo organizacijose tema. Energingas, stipraus stoto bei nestokojantis šmaikščių pokštų,  Bob išlaikė mūsų dėmesį viso pranešimo metu. Buvo įdomu išgirsti, kokią patirtį profesorius turėjo mokydamas įmones taikyti mentorystę ir koučingą. Tikiu, kad pranešimas buvo naudingas Lietuvos organizacijų vadovams, kurie galvoja apie savo darbo būdų gerinimą. Bob Garvey palietė ne tik praktinius koučingo taikymo organizacijoje aspektus, tačiau komentavo ir vadovų požiūrį į koučingą. Į diskusiją įsitraukę konferencijos dalyviai taip pat dalijosi savo patirtimis, pavyzdžiui, kodėl vieni vadovai vengia koučingo arba dėl ko koučingui sunku įsitvirtinti įmonėse.

prof. Bob Garvey

Dr Eugenijus Laurinaitis, vienas žymiausių Lietuvos psichoterapeutų, pasidalijo savo požiūriu į koučingo profesiją. Nestokodamas aštraus humoro jis atkreipė mūsų dėmesį į iššūkius, su kuriais mums teks susidurti stiprinant koučingo profesiją. Kalbėjome apie koučingo ir psichoterapijos skirtumus, sėmėmės patirties iš psichologijos mokslo. Dr Eugenijaus Laurinaičio gebėjimas rimtus dalykus pateikti su humoru ir lengva ironija nepaliko abejingo nei vieno.  Net po konferencijos girdėjosi diskusijos, kuriose buvo aptarinėjama tai, ką sakė šis iškilus pranešėjas.

Kitų pranešėjų komanda pasidalijo į atskiras auditorijas, kur vienu metu pristatė skirtingas temas. Kiekvienas dalyvis galėjo pasirinkti tai, kas jam aktualu ir įdomu. Tie, kas norėjo praturtinti savo koučingo praktiką, galėjo gilintis į metaforų bei kalbos naudojimo koučinge paslaptis . Tie, kas norėjo pagilinti žinias apie koučingą, rinkosi darbo su klientų tikslais ar jų kūrybiško mąstymo skatinimo dirbtuves. Tie, kam rūpėjo koučingo plėtra organizacijose galėjo tęsti užsiėmimą pas Bob Garvey, kuris pateikė patarimų vadovams, norintiems naudoti koučingą savo darbe.

Konferencijos dalyviai

Konferencijos pabaigoje apžvelgėme tyrimą, kurį ICF Lietuva atliko norėdama išsiaiškinti, kaip koučingo specialistai vertina koučingo plėtrą Lietuvoje. Nors koučingas išlieka dalimi mūsų veiklos ir generuoja palyginus nedideles pajamas, tačiau tos tendencijos, kurias įvardijo apklausos dalyviai, leidžia manyti, kad per artimiausius kelis metus koučingo paslaugų apimtys augs. Tad iškėlėme sau strateginius tikslus kuo geriau informuoti visuomenę apie koučingo paslaugas ir neapleisti savo pačių tobulėjimo.

Konferencijos dalyviai

Kai vėlyvą metą baigėme vakarieniauti su mūsų užsienio svečiais, užvesdamas automobilį pamaniau, kad  tai buvo viena prasmingiausių dienų mano koučingo veikloje. Jaučiausi įkvėptas visų žmonių kuriuos tą dieną sutikau. Jaučiausi augantis, nes kiekviename pokalbyje atradau naujų įžvalgų. Jaučiausi tobulėjantis, nes jau kitoje koučingo sesijoje aš dirbsiu nebe taip, kaip anksčiau.

One comment on “Koučingo įvykiai: įspūdžiai iš metinės ICF Lietuva konferencijos ĮKVĖPTI.AUGTI.TOBULĖTI.2012

  1. Kęstutis on said:

    Ir puikūs filmukai, ačiū!

    VA:F [1.9.10_1130]
    Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

HTML tags are not allowed.