- Koučingo blogas - http://coachingblog.lt -

Knyga: solution focused therapy for helping professions/B.Winbolt/2011

Paskelbė Tomas Misiukonis - Balandis 25, 2012 @ 8:52 pm In Knygų lentyna | Komentarų nėra

[1]Nors šioje knygoje koučingas beveik nepaminėtas, noriu ją rekomenduoti visiems koučingo specialistams, kuriems nesvetimas į sprendimus orientuotas koučingo stilius (Solution Focused Approach). Pagrindinė šio stiliaus ypatybė – pagalba klientui pasinaudoti gerąja patirtimi bei pozityviai įvertinti savo perspektyvas keistis. Šis požiūris sako, kad siekiant pokyčio reikia koncentruotis į sprendimą, o ne į turimos problemos analizę. Į sprendimus orientuotas požiūris – labai populiarus koučinge, nes dauguma šio darbo būdo technikų yra lengvai pritaikomos praktikoje ir svarbiausia, kai kuriais atvejais yra efektyvios. 

Yra nemažai  knygų apie tokio darbo būdo taikymą koučinge, tačiau ši knyga pateikia kur kas platesnį matymą. Čia aprašomos ne tik technikos (beje, autoriaus teigimu, terapiniame darbe su klientu technikos lemia tik 15% sėkmės), bet ir esminiai į šio požiūrio principai. Autorius išsamiau paaiškinina kaip kurti į sprendimus orientuotu požiūriu paremtą terapinį santykį, kaip nuosekliai  atverti klientui pozityvias perspektyvas, kaip naudoti savo kalbą, kad ji vestų ne link problemos, o link sprendimo. Knyga objektyvi – joje yra įvardintos darbo su klientu rizikos, pateikti patarimai, kaip šių rizikų išvengti. Skaitant knygą atsiranda kur kas platesnis supratimas apie tai, kas iš tikrųjų yra į sprendimus orientuotas pokalbis, kokios pagrindinės dedamosios jį sudaro ir kaip šias dedamąsias valdyti.

Nors knyga labiau orientuota į psichologų ir psichoterapeutų auditoriją, tačiau ji parašyta labai suprantamai ir aiškiai. Neabejotinai – tai vertingas leidinys ir kitų sričių atstovams – konsultantams ir, žinoma, koučingo specialistams. Tai knyga, kuri pasako ne tik ką ir kaip daryti, tačiau ir pagrindžia kodėl to reikia ir kaip tai veikia. Štai vienas klausimų iš knygos – pagalvok apie savo šiandieninę, tavęs netenkinančią situaciją…ko nori vietoje jos?

This post is also available in: English [2]


Article printed from Koučingo blogas: http://coachingblog.lt

URL straipsnis: http://coachingblog.lt/knygu-lentyna/knyga-solution-focused-therapy-for-helping-professionsb-winbolt2011/

URLs:

[1] Image: http://coachingblog.lt/wp-content/uploads/2012/04/978-1-84310-970-9.jpg

[2] English: http://coachingblog.lt/en/

Copyright © 2011 Koučingo blogas. All rights reserved.