Dalinuosi keletu nuorodų į įdomesnius tyrimus (anglų kalba) apie koučingą. Pravers savišvietai, rašto darbams ar mokymams. Tekstai akademiniai. Galima skaityti straipsnių pabaigas, kur išdėstytos tyrėjų išvados ir pasiūlymai.

Labai gera literatūros apžvalga, kas yra gyvenimo koučingas (angl. life-coaching). Rašantys darbus apie koučingą čia viską ras vienoje vietoje. Apžvelgiamos įvairios perspektyvos, kas yra koučingas, kas yra koučingo klientas, kaip atrodo koučingo procesas ir kiti svarbūs koučingo konteksto dalykai. Parsisiųsti.

Skaityti daugiau…

Trumpi komentarai apie knygą Koučingo technikos.

Apie knygą penkiais sakiniais:

Kritiškas požiūris į koučingą. Puiki koučingo istorinių prielaidų analizė. Įtraukiantys diskursai į gyvenimo koučingą ir koučingą organizacijose. Viena pirmųjų knygų, kuri konstruoja „nuosavą“ koučingo teoriją. Puikios įžvalgos apie koučingo ateitį.

Labai laukiau tokios knygos, kurioje būtų pateikiamas kritiškas požiūris į koučingą. Kur koučingas būtų atskleistas ne per trivialias praktikas, o per gilias įžvalgas, kurios būtų paremtos profesionalia analize. Teksto, kuriame koučingo romantika neužgožtų koučingo esmės.

Skaityti daugiau…

 

Kai prieš metus leidykla Vaga išleido pirmąją mano knygą Asmeninio Ugdymo Praktika Vadovams, kažkas paklausė, - Tomai, kas toliau?  Tada gūžtelėjau pečiais ir atsakiau, kad dar nesugalvojau. Tačiau kažkur giliai viduje žinojau, kad netrukus pradėsiu rinkti medžiagą antrai knygai. Juolab, kad buvo likę nemažai dalykų, kurių į pirmąją nesudėjau. Tad galima sakyti, kad Koučingo technikos – planuotas ir tęstinis leidinys.

Šį kartą norėjau kažko dar labiau praktiškesnio.  Todėl į knygą sudėjau konkrečias koučingo technikas ir užduotis, kurias koučingo specialistai naudoja koučingo pokalbių metu. Iš karto pasakysiu, kad visas knygoje aprašytas technikas esu išbandęs pats, tad jomis tikiu.

Knyga nėra akademinė, joje nenagrinėju koučingo principų ar taikymo pakankamu gyliu. Leidinyje skaitytojas ras tik koučingo technikas ir patarimus kaip jas naudoti. Visas koučingo technikas susikirsčiau į kategorijas kurios pasireiškia konkrečiais koučingo principais. Čia rasite knygos turinį. Skaityti daugiau…

Vienu sakiniu: tai knyga tiems, kas šalinasi pozityvaus mastymo kaip panacėjos nuo visų negandų.

Ši knyga neabejotinai patiks tiems, kas vengia populiariosios psichologijos knygų lentynos, nes nebetiki lengvais pokyčiais. Tiems, kam nepakanka atsistoti prieš veidrodį ir įsakyti sau jaustis gerai tam, kad pasijustų gerai… Tiems, kas suvokia, kad nėra jokių programų, kurias galime sau įskiepyti ir elgtis tarsi robotai. Leidinys patiks tiems, kam šypseną kelia „motyvacijos guru“ pasisakymai didelėse scenose, nes tai jau yra šimtą kartų girdėta, tad nuspėjama. Tiems, kas ieško gilesnio ir objektyvesnio dalykų, kurių dalimi visi esame, paaiškinimo. Skaityti daugiau…

Šiandien pasakiau sau, kad tai bus oficiali pradžia:)

Pradedu naują kūrybinį kelią link antrojo leidinio, kuris vėl bus skirtas tiems, kas auga patys ir padeda tobulėti kitiems.

Tik šį kartą viskas šiek tiek kitaip. Tegu tai bus nedidelė paslaptis. Galbūt po keliolikos mėnesių gyvai arba elektroniniu būdu pasidalinsiu dar vienu koučingo praktikų rinkiniu.

Šviežias, ką tik pradėtas knygos sketch’as.

Neriu!

Nors šioje knygoje koučingas beveik nepaminėtas, noriu ją rekomenduoti visiems koučingo specialistams, kuriems nesvetimas į sprendimus orientuotas koučingo stilius (Solution Focused Approach). Pagrindinė šio stiliaus ypatybė – pagalba klientui pasinaudoti gerąja patirtimi bei pozityviai įvertinti savo perspektyvas keistis. Šis požiūris sako, kad siekiant pokyčio reikia koncentruotis į sprendimą, o ne į turimos problemos analizę. Į sprendimus orientuotas požiūris – labai populiarus koučinge, nes dauguma šio darbo būdo technikų yra lengvai pritaikomos praktikoje ir svarbiausia, kai kuriais atvejais yra efektyvios.  Skaityti daugiau…

Viena šios knygos autorių – Leni Wildflower ką tik lankėsi Coachingblog.lt, tad dabar noriu pristatyti vertingą jos ir jos kolegės Diane Brennan knygą. Autorės redagavo dvidešimties iškilių koučingo praktikų straipsnius ir patalpino juos į vieną vietą svarbaus tikslo vedamos. Kaip sakė pati Leni Wildflower, dauguma knygų apie koučingą arba analizuoja vien tik praktinius dalyko aspektus, arba yra labai jau teorinės ir ne kiekvienam pradedančiąjam įdomios.  Šioje knygoje autorės užpildo trūkstamą nišą – knygą jos sudarė iš straipsnių, kurie paaiškina kokį nors svarbų teorinį koučingo aspektą ir tuojau pat sujungia jį su realia praktika, t.y. parodo kaip šis teorinis aspektas turi būti taikomas koučinge.  Skaityti daugiau…

 

Kas iš to gavosi, spręsti ne man. Vertinimą palieku skaitytojams su viltimi, kad šioje knygoje jie ras sau naudingų patarimų.

Tik noriu pasidalinti, kaip viskas vyko. Pamenu saulėtą 2009 m. pavasario popietę Oxford Brookes universitete. Įsitaisę jaukiame auditorijos kampe kartu su mano magistrinio darbo vadovu Peter Jackson, diskutavome apie koučingą organizacijose. Man abejojant kažkuria įžvalga, Peter pasakė: „Kodėl tau apie tai neparašius knygos?“ Aš nusijuokiau ir pasakiau:  „Peteri, kol kas tai ne mano jėgoms… Manęs laukia šis mokslinis tyrimas, dabar esu visas jame…“. Peteris nutylėjo ir tarė: „Pagalvok apie tai“. Skaityti daugiau…

Ši knyga pasakoja apie vieną šiuolaikinių mokymo formų – grupės darbo fasilitavimą. Grupės fasilitavimas tai jos darbo palengvinimas, kad ji galėtų priimti svarbius sprendimus, mokytųsi ir tobulėtų. Tai vertingas praktinis vadovas visiems, kam tenka dirbti su grupėmis ir komandomis – pirmiausia lektoriams bei konsultantams, koučingo specialistams ir, žinoma, vadovams. Kadangi pastariesiems tenka padėti savo komandai priimti sprendimus, vesti strategines ar palaikymo sesijas, ši knyga supažindins vadovus su veiksmingais ir suprantamais darbo principais, kurie padės geriau valdyti į renginį susirinkusių žmonių darbą. Skaityti daugiau…

1 - 212