Kai vadovai pradeda mokytis koučingo, pirmoji kliūtis su kuria jie susiduria – nesibaigiantis patarinėjimas koučingo pokalbio metu. Kiti vadovai žino, kad patarinėti nereikia, tačiau noras tą daryti niekur nedingsta, tad patarimai būna maskuojami klausimais, pavyzdžiui, ar nebandei…? Ar negalvoji, kad…? Čia pateiksiu keletą įžvalgų, dėl ko taip sunku nepatarti ir ką su tuo daryti, kai savo pokalbiuose norėsite to daryti mažiau.

Pats vertingiausias patarimas yra tas, kurio jūsų paprašė. Anksčiau esu rašęs, kad žmonės, kalbėdami apie savo rūpesčius, pirmiausia laukia supratimo ir išklausymo, o jūsų patirtis, kokia turtinga bebūtų, jiems gali visai negelbėti. Tai, kas tiko jums, nebūtinai turi tikti kitiems. Kitą kartą pagalvokite apie save – kai kalbate apie savo sunkumus, ko tokiais atvejais jums reikia iš pašnekovo? Tikrai ne patarimo. Jis duos labai gerą patarimą, tačiau tik tada, kai paprašysite. Taip pat būtų veiksminga po patarimo davimo pasikalbėti su pašnekovu: kaip vertini mano patarimą? Kaip jis tau tinka? Ką norėsi su tuo daryti?

Vadovams reikėtų mokėti atskirti situacijas, kuriose jų patarimas reikalingas, o kur geriau pašnekovą skatinti, kad šis sprendimą priimtų pats. Vadybinės situacijos (dar kitaip jas vadinu gaisrais) yra tos situacijos, į kurias vadovas turi įsikišti ir pademonstruoti savo ekspertiškumą, kompetenciją ir įgaliojimus. Tuo tarpu ugdomosiose situacijose vadovui reikėtų išjungti šiuos dalykus ir susitelkti į pašnekovą. Vadybinė situacija gali būti poreikis greitai išspręsti kokį nors organizacinį klausimą, tuo tarpu ugdomoji situacija gali būti poreikis paskatinti darbuotoją paieškoti gerų būdų, kaip jis gerins savo veiklą.

Vadovai turėtų suvokti patarimo nedavimo prasmę. Visi žino, kad koučingas yra kito žmogaus mąstymo stimuliavimas ir patarimams čia ne vieta. Vis tik patarimai atsiranda. Manau, kad kai kuriems vadovams yra sunku atsisakyti savo ekspertiškumo, kuris asocijuojamas su autoritetu. Būtent tai, kad kai kurie žmonės savo vertę jaučia tik tada, kai gali daryti kitiems žmonėms įtaką, kiša koją taikant koučingą. Koučingo pokalbyje vadovai tarsi susilygina su pašnekovu ir nekonsultuoja jo. Tai gana sudėtinga situacija tiems vadovams, kurie nori jaustis reikšmingi. Klaidinga manyti, kad jūs prarasite savo vertę, jei neduosite patarimo. Pašnekovai vertina ne jūsų ekspertiškumą, bet gebėjimą klausytis ir suprasti.

Patarimus į ausį kužda ir noras būti reikalingu. Mes darome prielaidą, kad jeigu mes čia pat nepatarsime kitam žmogui, tai nesukursime jam jokios vertės. Kita vertus, pagalvokite, kokie argumentai žmones įtikina labiau. Ar jūsiškiai, ar jų pačių mintys? Žinoma, kad pastarasis variantas. Tačiau, kad taip nutiktų, jūs turite tužduoti gerus mąstymą skatinančius klausimus, o ne žarstyti patarimus. Juk pokalbiai su kitais žmonėmis yra kur kas prasmingesni ir gilesni, kur žmonės ne tik argumentuoja, tačiau kelia ir klausimus.

Vadovai labai mėgsta gilintis į savo pašnekovų problematikos turinį. Taikydami koučingą vadovai pamiršta, kad su turiniu turi dirbti patys pašnekovai, o vadovai tik padeda jiems mąstyti ir ieškoti sprendimų, t.y. dirba su jų mąstymo procesu. Kartais geriau treniruotis koučingo pokalbius su tais žmonėmis, kurių darbo turinio jūs neišmanote, tada jums nereikės gilintis ir į detales. Nežinosite detalių, nesinorės ir patarinėti. Jeigu pašnekovas paprašytų konsultacijos, tuomet kaip tik reikėtų dirbti su jų klausimo turiniu ir pateikti jiems geriausius receptus.

Pirmoji pagalba norint sumažinti patarimų skaičių yra savęs įtikinimas, kad jūs būsite vertingas pašnekovas ir nedavę patarimų, nebent jų paprašys. Kita vertus, juk bet kada juos galėsite patarti, nes tai nedraudžiama, o koučingas tikrai nepakeičia geros konsultacijos. Antrasis žingsnis – sąmoningai sau įsakyti nepatarti. Galite ir kitaip galvoti: aš nedirbsiu už pašnekovą, tegu jis pats kuria sau gerus patarimus, o aš tik užduosiu gerus klausimus. Treniruoti šį veiksmą galite jau su pirmu sutiktu žmogumi, kuris kreipsis į jus pagalbos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

HTML tags are not allowed.