- Koučingo blogas - http://coachingblog.lt -

Gandai darbe: kaip juos prigriebti už gerklės?

Paskelbė Tomas Misiukonis - Birželis 22, 2016 @ 1:02 pm In Autorių straipsniai | Komentarų nėra

Kai tik biure kyla gandai, aš suprantu, kad žmonės turi per mažai darbo, – mokymų metu pasisukus kalbai apie gandų valdymą, sako vienas vadovas. Darbas gydo nuo visų blogybių, – juokiasi tas žmogus ir man sunku jam nepritarti.

Gandai – daugelį komandų žalojantis dalykas. Turbūt kiekvienas kolektyvas turi vieną ar kelis žmones, kurie turi tokią dovaną – kurti ir skleisti gandus. Mes bodimės tokiais žmonėms, bet patys nepajuntame, kaip įsitraukiame į gandų sūkurį. Jaučiamės bjauriai, bet ką padarysi, įsitraukei – turi dalyvauti. Ir tai jau nebėra nekaltas garsenybių iš Žmonių ar Stiliaus žurnalų aptarinėjimas virtuvėlėje. Gandai ima kenkti santykiams tarp kolegų ir palengva pradeda negatyviai atsispindėti žmonių veikloje. Kažkas su kažkuo pradėjo mažiau bendradarbiauti, girdisi kalbos jeigu tu man taip, tai ir aš tau taip arba jeigu tau nereikia, tai ir man nerūpi. Kita vertus, mačiau straipsnį, kuriame belgų (ne britų!) mokslininkai sako priešingai – gandai žmonėms padeda atsipalaiduoti ir atkreipti dėmesį į taisytinas vietas.

Nereikia painioti gandų su tiesiog kalbėjimu apie žmones. Mes visi kasdien kalbame apie kitus žmones jiems negirdint, tačiau gandų atveju tos kalbos būna nuspalvinamos jautria diskretiška informacija (kas, su kuo, kur ir kada) bei įžeidžiančiais vertinimas (tas tai toks, o ta tai tokia).

[1]

Peržvelgiau kelis mokslinius straipsnius apie gandų skleidimą biuruose. Jie apibendrina, kad gandus dažniausiai skleidžia į manipuliacijas linkę, aukštą nerimo lygį patiriantys, silpni žmonės. Nors kiekviename kolektyve tokių žmonių galima rasti, likusi komandos dalis jais paprastai nepasitiki, o šie žmonės dažnai būna nesimpatiški savo vidumi. Ir vis tik jie čia, dirba netoliese, su jais mes geriame rytais arbatą ir paslapčia tikimės, kad jie kada nors padarys karjerą į kitą įmonę, kuo toliau nuo mūsų akių ir ausų.

Kodėl žmonės skleidžia gandus?

Jie siekia demonstruoti savo galią. Tai yra klasikinė manipuliatoriaus strategija – jeigu esu nekompetentingas ir negebu užsitarnauti pagarbos savo darbais, rasiu būdų, kaip padaryti, kad mane gerbtų kitų žmonių sąskaita. Biuruose yra kolegų, kurie savo stiprybes demonstruoja menkindami kitus. Kažkas padarė klaidų – jas akcentuosiu. Kažkas nukrypo nuo doros kelio vakarėlio metu – pasirūpinsiu, kad apie tai prisimintų dar kelios čia dirbančių žmonių kartos. Kažkam tiesiog nesiseka suderinti darbo ir gyvenimo balanso – pasijuoksiu, kad geriau tegu tas žmogus renkasi kitą darbovietę, kur galės tvarkytis savo reikalus. Visi atvejai turėtų demonstruoti gandų skleidėjo teisumą ir įžvalgumą, tačiau iš tikrųjų tai byloja apie šio žmogaus silpnumą ir pagiežą aplinkiniams. Jiems to reikia, kad patys jaustųsi geriau. Tpfu, kokie toksiški šie žmonės. Jie žino visas naujienas ir bruka jas kaip sugedusi KK2 laida, kurios neįmanoma išjungti.

Jie siekia išsklaidyti nuobodulį. Ar pastebėjote, kad įdomiau dalyvauti tuose susirinkimuose, kuriuose kyla konfliktas. Jis gali kilti tarp kolegų, kurie čia dalyvauja, gali kilti ir tarp subjektų, kurių susirinkime nėra. Pavyzdžiui, jūs kalbate apie konkurentus, tačiau tuo pačiu metu pajuntate, kaip kūne išsiskiria adrenalinas, diskusijos aštrėja, tarsi tie žmonės iš tikrųjų dalyvautų susirinkime. Panašiai ir su gandų skleidėjais, tiesiog jie turi didesnį poreikį konfliktuoti ir daro tai ne dėl noro išspręsti kokią nors situaciją, tačiau dėl smagumo. Gandai įžiebia konfliktus ir tada gyventi tampa įdomiau – galima iš šalies stebėti, kaip riejasi du sukiršinti kolegos ar du vienas kitam anksčiau simpatizavę asmenys.

Jie paniškai pavydi kitiems. Pavydas – klaikus jausmas. Jis gali pridaryti daugybę žalos. Gandų skleidėjus paprastai smaugia pavydas dėl kitų žmonių požiūrių, gyvenimo būdo, jų turimos gerovės ar puoselėjamų santykių. Gandų skleidėjai žino, kad dėl savo susisukusios asmenybės jie niekada nepasieks kitų žmonių lygio, tad nenorėdami pasirodyti menkaverčiai jie užuot stengęsi augti patys, žemina kitus žmones. Jeigu jie išgirdo, kad kolegą paaukštino, jie būtinai pasakys: cha, įdomu, kaip reaguos jo žmona į tą jo darbą vakarais. Jeigu kolega įsigijo naują automobilį, jie pasakys: girdėjau, kad Toyota varikliai dabar nebepatikimi. Jeigu jūs išvykstate atostogauti ir skrisite brangiomis avialinijomis, jie pasakys: cha, šefo numylėtinę, girdėjau, kad jai bilietą už įmonės pinigus nupirko. Gandų skleidėjai slapčia tikisi, kad grupė, kuriai jie nori priklausyti priims juos, nes jie žino paslaptis, taigi jie yra vertingas grupės resursas. Deja grupė puikiai supranta šių žmonių kenkimą ir laukia, kol nutiks stebuklas ir tas žmogus bus perkeltas į kitą skyrių.

Jie nori būti dėmesio centre. Gandų skleidėjai, kaip kokie paslapčių žinotojai, tikrai sulaukia daug dėmesio, nebūtinai teigiamo, tačiau vis tiek tai yra dėmesys, kuris juos maitina. Skleisdami gandus tokie žmonės laikinai nusiperka sau džiaugsmo, nes visų akys nukrypsta į juos. Tokie žmonės dažnai kviečiami parūkyti, juos galima sutikti besisukiojant virtuvėlėje, jie visada kažką šnabžda kažkam į ausį vakarėlių ar įmonės išvykų metu. Dažnai gandų nešiotojai pritraukia vieną ar kelis satelitus – į savo pinkles įpainioja kokį nors kolegą ar jų grupelę. Santykiai su vienu gandų nešiotoju gali būti naudingi kitam pažeidžiamam žmogui ar net tokių žmonių grupei. Gandų skleidėjai siekia įgyti sąjungininkų, pritarėjų ir užtarėjų, kad pasijustų dar galingesni, todėl jie dažniausiai po vieną nevaikšto.

Apibendrinant, gandų skleidėjai – nelaimingi žmonės, kurie savo nelaimingumą puikiai suvokia, tačiau moka jį uždangstyti po stora skūra. Vargu ar galima tokius žmones atvesti į tiesos kelią, tačiau galima sumažinti neigiamą gandų poveikį žemiau pateiktomis priemonėmis.

Ką daryti vadovui?

Suteikite gandų skleidėjams grįžtamą ryšį. Gandų skleidėjai – manipuliatoriai. Bet kokia manipuliacija netenka savo energijos vos tik aplinka atpažįsta manipuliaciją. Grįžtamąjį ryšį gandų skleidėjui turi suteikti vadovas. Tai daroma akis į akį, tiesiai ir be užuolankų. Labai svarbu paaiškinti tokiam žmogui jo elgesio pasekmes, taip pat verta užsiminti, kad pasikartojantis netoleruotinas elgesys gali neigiamai atsiliepti šio žmogaus karjerai. Aš pastebėjau, kad tu dažnai kabi apie Andrių iš neigiamos pusės. Ką nori tuo pasakyti? Ko sieki tiek daug kalbėdama apie Dianą? Kokie jūsų santykiai su ja? Kaip sutariate?

Pasikalbėkite apie gandus su komanda. Tai gali būti paprasta diskusija pavadinimu Kaip mums seksi kovoti su gandais? arba atviras konkrečios situacijos aptarimas. Komanda turi jausti, kad vadovas suvokia reikalo esmę ir pastebi bei deramai vertina sklandančias neigiamas kalbas. Šiandien noriu pakalbėti apie tai, kai mūsų komandai seksi tvarkytis su gandais. Pastaruoju metu girdžiu, kad…ar man tik taip pasirodė? Noriu pasiūlyti mums pasisakyti, kaip vertinate gandus mūsų komandoje? Ką turime daryti, kad jų būtų kuo mažiau?

Skleiskite pozityvias istorijas. Neigiamus gandus gali nugalėti pozityvių atvejų aptarimas. Pavyzdžiui, jei pastebėjote, kad kolegos apkalba kokį nors žmogų, paviešinkite gerus pastarojo žmogaus darbus ar teigiamai apie jį atsiliepkite. Jūsų atsiliepimas turi būti pagrįstas faktais ir įrodymai, kad būtų objektyvus ir visiems suprantamas.

Rodykite gerus pavyzdžius. Jei anksčiau jūs su kolegomis aptarinėdavote kitus žmones nebūtinai iš teigiamos pusės ir dabar norite prisidėti prie gandų mažinimo, taip elgtis toliau nebegalima. Galite tiesiai pasakyti: aš daugiau nesikišu į šį reikalą, nes supratau, kad taip tik skleidžiame gandus.

Rodykite asmeninį dėmesį. Nepakaks išsiųsti visiems elektroninio laiško su prierašu: užteks liežuvauti, eikite dirbti. Kritiniais atvejais tokia žinutė pasimes ir bus neaiški, nes gandų skleidime nedalyvaujantys žmonės nežinos, ar čia apie juos kalbama, ar apie ką nors kitą. Būkite konkretūs, kalbėkitės gyvai ir nenutylėkite svarbių aspektų, kad jie nepavirstų pasekmėmis, kurių nenorite.

Man visai patiko tas vadovo patarimas. Jei nenorite teptis rankų paskui, duokite gandų skleidėjams daugiau darbo. Darbas gydo. Jei ne nuo visų ligų, tai nuo gandų – tikrai.

This post is also available in: English [2]


Article printed from Koučingo blogas: http://coachingblog.lt

URL straipsnis: http://coachingblog.lt/autoriu-straipsniai/gandai-darbe-kaip-juos-prigriebti-uz-gerkles/

URLs:

[1] Image: http://coachingblog.lt/wp-content/uploads/2016/06/whispering.jpg

[2] English: http://coachingblog.lt/en/

Copyright © 2011 Koučingo blogas. All rights reserved.