Vadovai, galvojantys apie šiuolaikiškas mokymosi iniciatyvas laužo galvas – „jei pasamdysime koučingo specialistus, ar jie „atidirbs“ jiems sumokėtus pinigus?“. Kaskart jie klausia – „o koks koučingo ROI?“ (Return On Investment/Investicijų graža). Klausimas tikrai praktiškas. Bet kokia investicija turi atsipirkti, kitaip ji nebus prasminga.

Yra kelios senyvos (2001) studijos, kurios matavo koučingo ROI. Vienoje studijoje nurodoma, kad investicijos į koučingą grąža yra 788%, kitame tyrime – 545%. Žiūrint į šiuos skaičius, atrodytų, kad koučingas – stebuklingas įrankis, kuris atsiperka net kelis kartus. Tiesa, minėtos studijos turi abejotiną pagrindimą, nes yra atliktos pačių koučingo specialistų ir nagrinėja labai nedidelę koučingo projektų imtį.

Štai dar vienas pavyzdys, hipotetinis. Įsivazduokite, kad stambios kompanijos vadovas pasisamdė koučingo specialistą ir sutarė su juo 5000 litų atlygį už 10 koučingo sesijų. Jų metu vadovas ieško sprendimų kaip dirbti su būsimais kompanijos projektais, kurie jei bus atlikti sėkmingai, leis kompanijai uždirbti – 10 000 000 litų. Tad jei skaičiuotume “nuogą” koučingo ROI, jis siektų net 199 900%. Nieko sau, kokia gera reklama koučingui!

Deja, šis skaičius niekada nebus teisingas, nes koučingo ROI formulėje neįmanoma įvertinti kitų faktorių – kliento atsakomybės keistis, jo aplinkos, gebėjimų, charakterio, elgesio, nuostatų, santykių su kitais žmonėmis ir pan. Jei kalbame apie organizacijas, tuomet tą padaryti yra dar sunkiau. Juk siekiamą rezultatą įtakoja ne tik pats žmogus, tačiau ir rinka, sezoniškumas, konkurentai bei komanda su kuria dirba koučingu besinaudojantis žmogus. Tad atsižvelgdami į tokias komplikacijas, vadybos specialistai nebeatlieka aukščiau minėtų „reklaminių“ koučingo atsiperkamumo skaičiavimų.

Tad bandant skaičiuoti koučingo ROI, verta atsiminti, kad šis skaičius tik iliustruos vieną konkretų atvejį ir juo nebus galima remtis kituose koučingo projektuose. Šioje abejotinoje reikšmėje neatsispindės tokie reikšmingi dalykai kaip motyvacija, siekis keistis, asmeninės pastangos, mokymasis ir kiti neapčiuopiami dalykai. Ir ar pinigais įmanoma įvertinti asmeninį pokytį? Ar įmanoma nustatyti, kiek kainuoja geresnė savijauta, geresni sprendimai, stipresnė sveikata ar didesnė motyvacija?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

HTML tags are not allowed.