Per koučingo mokymus vadovai dažnai sako: gal yra kokių nors gerų klausimų, kad iš karto suveiktų? Kai pasiteirauju, kas jų manymu čia turėtų suveikti, jie pasako, kad na, kad pavyktų priversti žmogų mąstyti.

Priversti.

Užtenka galvoje turėti šį žodį ir jau atsistojame ne į tą poziciją. Mes negalime priversti kito žmogaus, tačiau galime jį sudominti ir įtraukti į pokalbį, kuriame jausdamasis saugus jis galėtų kalbėti. Suprantu vadovų intencijas – jie nori viską padaryti efektyviai. Minimaliomis laiko ir pastangų sąnaudomis. Na, bet žmonės – ne iPadai. Nepabraukysi ekranėlyje priversdamas vykdyti programą.

Vienas iš gerų būdų įtraukti, sudominti ir paskatinti pašnekovo minčių srautą yra geri mąstymą stimuliuojantys klausimai. Kita vertus, tie klausimai, kuriuos vadovai stengiasi išmokti mintinai, ilgainiui tampa nuspėjami ir neefektyvūs. Pašnekovai žino, ko jų paklaus, tad jie atsakinėja šabloniškai – eina paviršiumi.

Pavyzdžiui, tie klausimai su skalės naudojimu (pavyzdžiui, įvertink, nuo 1 iki 10, kaip tu vertini savo rezultatus?) nors ir gerai struktūruota pokalbį, tačiau yra gerokai pabodę. Juk suprantate, kad jeigu pasakysite vertinu 7, tai kitas klausimas jums bus ką gali padaryti, kad tai būtų 10? Gudresni vadovai klaus: ką gali padaryti, kad tai būtų 8?

Žemiau pateiksiu keletą šabloniškų klausimų ir variantų, kaip juos būtų galima pakeisti, kad nebūtumėte nuspėjami ir nuobodūs. Žinoma, tai, ką pasiūlysiu, yra mano formuluotės, kurias naudoju. Galite jas modifikuoti savaip.

Ką dar gali padaryti?

Čia tas atvejis, kai vadovai teiraujasi idėjų ar veiksmų ir juos išgirdę prašo pateikti jų daugiau. Žiūrėkite, tai nėra efektyvus kelias. Užuot klausę ką dar pašnekovas gali pasiūlyti, vystykite jau pateiktas idėjas. Klauskite:

Nebloga mintis, kaip galvoji, kuo ji stipri?

Kokių trūkumų ji turi? (šiuos klausimus atskirkite, nesuplakite jų į vieną, nes žmonės pirmiausia renkasi kalbėti apie trūkumus)

Apie ką dar galvojai, tačiau atmetei?

Ką šioje situacijoje darytų…(įvardinkite kokį nors jums abiem žinomą asmenį)?

Kaip šios idėjos tau atrodo iš šalies?

Kaip jas perkelti į praktiką?

Ką tu darysi?

Prašydami žmonių įvardinti visus veiksmus, juos apribojame, nes paprastai sunku viską iš anksto sudėlioti. Todėl reikia eiti mažais žingsniais. Praturtinkite savo klausimus tokiais variantais:

Kas būtų gera pradžia tau?

Nuo ko būtų verta pradėti?

Ką galima padaryti dar šiandien (rytoj)?

Jeigu reikėtų sudėlioti veiksmus, kuriuos reikia daryti nedelsiant ir, kuriuos reikėtų daryti ilgesnėje perspektyvoje, kaip jie atrodytų?

Kada tu tai padarysi?

Paprastai sutarę veiksmus, norime išgirsti, kada jie bus daromi, tačiau šioje vietoje rekomenduoju pagilinti tai, ką jums sako pašnekovas. Neskubėkite pirkti pirmų idėjų, vystykite jas.

Kaip atrodys tas pokalbis, apie kurį kalbi?

Ką tu norėsi tuo pasiekti?

Kokią naudą tai duos?

Kokių sunkumų gali būti ir kaip su jais tvarkysiesi?

Kokios mano pagalbos gali prireikti?

Kas pasikeis po to, kai tai padarysi?

Koks tavo tikslas?

Suprantu, kad vadovai tokį klausimą užduoda retai, tačiau bus atvejų, kai jums reikės padėti savo pašnekovui suformuluoti pokalbio tikslus. Klausti koks tavo tikslas yra netikslinga, nes žmonės ne visada geba konkrečia įvardinti to, ko jie nori. Padėkite pašnekovui tokiais klausimais:

Kas turi pasikeisti po mūsų pokalbio?

Ko nori vietoje šios problemos? (patikėkite, tai labai sunkus klausimas. Visi gali pasakyti ko jie nenori, bet ne visi sugeba pasakyti, kas turi atsirasti vietoje to rūpesčio apie kurį kalbame)

Kuo svarbus tau šis klausimas?

Kuo galiu tau padėti?

Ką darysi su mano patarimais? (Jeigu pašnekovas prašo patarti)

Pagrindinė gero klausimo formulavimo paslaptis yra labai paprasta. Reikia tiesiog klausyti, ką pašnekovas sako ir klausimą formuluoti ne pagal iš anksto suplanuotą schemą, bet atsižvelgiant į tai, ką girdite, pastebite ir jaučiate. Geriausi klausimai yra neplanuoti. Klauskite visko, kas tik skatina pašnekovą galvoti, taip iš tikrųjų atliksite savo darbą – būsite geru mąstymo partneriu, o ne dar vienu appsu, kurį galima užprogramuoti užduoti šabloniškus klausimus.

Daugiau būdų ir technikų, kaip formuluoti gerus mąstymą stimuliuojančius klausimus bus galima išmokti čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

HTML tags are not allowed.