Koučingas yra apie įsisąmonijimą ir veiksmą. Vargu ar žmogus nagrinėjantis savo tikslą imsis kokių nors veiksmų kol jis nesuvoks kas jį stabdo ir kas jį skatina siekti šio tikslo. Geras koučingo specialistas neskubins savo kliento formuluoti veiksmų, kol šis neapsvarstys visų vidinių „už“ ir „prieš“.

Tačiau svarbiausia, ar koučingo specialistas geba laiku sustabdyti savo klientą ir nutiesti jam tiltą į sprendimą. Kuomet klientas įvardija galimas idėjas kaip jam derėtų spręsti savo situaciją (pavyzdžiui, turėčiau skirti daugiau laiko nemaloniems, bet būtiniems darbams arba man reikėtų deleguoti daugiau darbų), tuomet vertinga jį paskatinti ir paklausti:

Kaip tai ką tu sakai, persikels į tavo praktiką (darbą, veiklą, gyvenimą…)?

Šis klausimas yra tarsi tiltas tarp abstrakčių idėjų, kurias išsako klientas, ir jo realių veiksmų, kurių jis vėliau imsis. Tai nėra lengvas klausimas, nes čia abstrakčios idėjos turi būti paverstos konkrečiais veiksmais ar jų planu. Juk žinome, kad geros yra tik tos idėjos, kurios yra įgyvendintos.

Beje, šį klausimą mėgstu užduoti ir sau tada, kai mano galvoje sukasi daugybė „būsiu“, „darysiu“, „veiksiu“, „eisiu“ ir pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

HTML tags are not allowed.