Pirmą kartą prieš auditoriją atsistojau prieš 18 metų. Savo patirtį kartu su gerais kolegomis Mindaugu Grajausku ir Viktorija Matusevičiūte sudėjau į knygą „Dėmesio grupė!“, bet dabar noriu pasidalinti vienais esmingiausių supratimų, kurie galbūt bus naudingi dar neseniai savo karjerą pradėjusiems mokymų treneriams. Pastaruoju metu padedu keliems jauniems žmonėms žengti šiuo keliu, tad galbūt tai, ką šneku su jais, bus naudinga ir kitiems.

Būkite savimi. Nėra nieko klaikiau už besimaivantį, iš kailio, kad tik įtiktų dalyviams, mokymų trenerį. Žinau, kad būti savimi yra baisu, tačiau žmonės nori matyti jus, o ne kažkokią dirbtinę ir nusižiūrėtą jūsų versiją. Jeigu būti savimi nepavyksta, ši veikla – ne jums arba tai kainuos daug pastangų. Pagalvokite, apie pranešėjus, kurie jums kažkada patiko – jie visi buvo autentiški ir tikri.

Mokykitės patys. Meskite į šoną tas self help knygas, kurių turinį vėliau perpasakosite mokymų dalyviams, nebent jose pateikti geri modeliai, pagrįsti mokslu ir daugelio kitų žmonių indėliu. Jus gali gundyti paprasti ir kartu paslapties šydą sukuriantys dalykai, tačiau laimėsite, jeigu žinosite jų kilmę ir tikrus šaltinius. Be to, visus paprastus modelius visi jau yra girdėję, nebent dirbsite su ilgai miške ir be interneto gyvenusiais žmonėmis. Žmonės gerai jaučia lektoriaus išsilavinimą, tiesa, jiems kartais patinka jaustis pranašesniais.

Imkite žmones turinio gyliu, ne tik savo charizma. Ji labai svarbi, nes niekam nesinori klausyti nuobodžių, energijos stokojančių pranešėjų, tačiau dar blogiau – turinio nebuvimas ir ėjimas paviršiumi. Jeigu prieštaraujate šiam punktui, gali būti, kad jūsų auditorija – ne itin reikli turiniui ir ji laukia, kol ją motyvuosite ir uždegsite – nustebinsite kažkokia patirtimi. Ėmimo charizma problema ta, kad antrą kartą paimti tą pačia auditoriją reikės dar daugiau charizmos, nes atidirbtas jūsų frazes ir bajeriukus visi jau žinos. Galbūt gerai žinote ėmimą per emocijas, tačiau tai – klaidus ir manipuliatyvus kelias.

Nustokite (nepradėkite) keiktis. Tai rusiškos mokymų trenerių mokyklos atnešta tradicija, kuri sako, kad mokymų treneris turi būti kietas bičas, regėjęs šilto ir šalto. Besikeikiantis treneris – savas bičas, bet negi jūs norite dirbti tik su ta auditorija, kurią galite paimti keiksmažodžiais? Po penkerių metų niekas nebesupras rusiškų keiksmų ir dar labiau nesupras jūsų. Anekdotai apie antrą galą patinka žmonėms, kuriems nereikia turinio, tik gero laiko mokymuose. Seksistiniai, mediniai ir antro galo juokai jus pražudys.

Nustokite žadėti. Jūs negalite pažadėti žmonėms, kad tai, ką jiems dėstote, juos pakeis. Jie keičiasi patys ir tik tada, kai nusprendžia tai padaryti. Jūs esate jų pokyčių moderatorius, o ne pats pokytis, kuris turi nutikti besąlygiškai. Nesistenkite parduoti pokyčio. Parodykite jį ir padėkite žmonėms apsispręsti patiems. Niekam nepatinka, kai pokytis brukamas. Žmonės nėra kvaili.

Mylėkite auditoriją. Mylėkite net labiausiai nedraugiškus dalyvius. Kartais jie priešiški jums ne dėl to, kad jūs blogas žmogus, tiesiog jiems kažkas nepasisekė ir dabar savo rūpesčius jie perkelia ant jūsų. Na, nebent jūs nesate savimi, sklaidotės ir keikiatės kaip prasčiokas. Neprovokuokite žmonių. Vienam tai patiks, bet trys nusiteiks prieš jus. Dažniausia nepavykusi provokacija – pūtimasis ir visažiniškumas. Tiesa, bus tokių žmonių, kurie jums dar neprasižiojus jūsų nemėgs.

Jei galvojate, kad viską jau matėte, tai nustokite taip galvoti. Nepažeidžiamumo, pasitikėjimo savimi ir visažiniškumo jausmas yra galingas ir užvaldo stipriai. Deja, kiekvienoje auditorijoje gali būti žmogus, kuris žino ir yra patyręs kur kas daugiau negu jūs. Pagarba bet kuriam, kad ir kaip ją būtų sunku savyje susirasti, yra karalius.

Nesistenkite įtikti visiems. Jūs nesate atsakingas už kitus žmones, nes už save atsakingi jie patys. Jeigu turite savo stilių, kryptį ir reikiamą gylį, dirbkite ties tuo dar daugiau. Skirkite energiją tiems, kuriems esate įdomus, kurie džiaugiasi jumis ir mokosi jūsų padedami. Nepriimkite į širdį kitų kandumo, provokacijų ir simpatijos stokos. Niekas nesakė, kad tai ką jūs darote, turi patikti visiems ir visi turi jūsų klausytis. Mačiau nemažai lektorių, kurie paslydo, nes bandė patikti visiems.

Būkite pasiekiamas ir savas. Man sunku tai patarti, nes ne visada toks esu, tačiau suprantu to svarbą. Žmonės nori jausti jūsų artumą, empatiją ir šilumą. Gerai, jeigu tai nutinka, jei ne, reikia kažką daryti. Nors per mokymų pertraukas siekiu atstatyti energiją, vis tik, patariu sau, kad daugiau laiko praleisčiau su dalyviais. Kita vertus, jie turi šiek tiek laiko praleisti ir vieni, nes aptaria mokymus, diskutuoja ir keičiasi įspūdžiais. Nebūtina fizinis pasiekiamumas, svarbu sukurti tokią ptirtį, kad žmonės jaustų jūsų paramą ir palaikymą.

Viskuo domėkitės. Viskuo, būtent. Visiems įdomus šalutinis, su tiesiogine mokymų tema nesusijęs turinys. Kaupkite istorijas, tyrimus, atvejus. Niekada nežinote, ko jūsų paklaus, o nuoroda į įdomią knygą, šaltinį ar geras pavyzdys visada pravers. Ne tam, kad patiktumėte auditorijai, bet tam, kad padėtumėte kitiems mokytis. Tai yra svabiausia jūsų užduotis.

One comment on “Dešimt gyvenimiškų patarimų pradedantiems mokymų treneriams

  1. sharon wayne on said:

    I want to thank Dr Emu a very powerful spell caster who help me to bring my husband back to me, few month ago i have a serious problem with my husband, to the extend that he left the house, and he started dating another woman and he stayed with the woman, i tried all i can to bring him back, but all my effort was useless until the day my friend came to my house and i told her every thing that had happened between me and my husband, then she told me of a powerful spell caster who help her when she was in the same problem I then contact Dr Emu and told him every thing and he told me not to worry my self again that my husband will come back to me after he has cast a spell on him, i thought it was a joke, after he had finish casting the spell, he told me that he had just finish casting the spell, to my greatest surprise within 48 hours, my husband really came back begging me to forgive him, if you need his help you can contact him with via email: Emutemple@gmail.com or add him up on his whatsapp +2347012841542 is willing to help any body that need his help.

    as

    VA:F [1.9.10_1130]
    Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

HTML tags are not allowed.