Sakoma, kad profesija stiprėja tada, kai jos pradedama mokyti aukštosiose mokyklose. Tad koučingas drąsiai žengia į Lietuvos universitetus!

Kovo 13d. OVC Consulting ir Mykolo Romerio Universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią OVC Consulting padės Universitetui kurti ir dėstyti Ugdomojo Vadovavimo specializacijos programą. Programos tikslas – suteikti koučingo žinių ir įgūdžių būsimiems lyderiams – Mykolo Romerio Universiteto magistrantams. Planuojama, kad Ugdomojo Vadovavimo specializacija taps Universitete dėstomos Žmogiškųjų Išteklių Valdymo magistrantūros programos dalimi.

Pamenu, kai prieš metus ICF Lietuva Valdybos posėdyje kalbėjome apie koučingo plėtrą aukštosiose mokyklose… Tuomet ši idėja atrodė kaip iššūkis – įtraukti koučingą į oficialias aukštojo mokslo programas. Jau dabar tai greitai taps realybe – planuojama, kad Mykolo Romerio Universitetas tokią programą pradės dėstyti jau nuo šių metų rudens.

Geras jausmas – koučingas žengia į priekį!

Nuotraukoje iš dešinės į kairę:

Doc. Dr. Aistė Dromantaitė – idėjos autorė iš Mykolo Romerio Universiteto pusės. Be Aistės to nebūtų įvykę.

Dr. Algirdas Monkevičius – Mykolo Romerio Universiteto politikos ir vadybos katedros dekanas, nuoširdžiai mus palaikęs ir padėjęs įgyvendinti idėją.

Tomas Misiukonis – idėjos autorius iš ICF Lietuva ir OVC Consulting pusės.

Naujieną pristato ir Mykolo Romerio Universitetas.

13 comments on “Koučingas keliauja į aukštąjį mokslą!

 1. Labai keista, kad patys koučeriai ir ICF kovojantys už sąvoką koučingas, pasirašo Ugdomojo Vadovavimo specializacijos programą, juk koučinge nėra vadovavimo, yra partnerystė. Apsispręskime vieną kartą ar koučingą vadiname koučingu ar ugdomuoju vadovavimu, nes jau ir patys maišotės ir visuomenę klaidinate.

  VA:F [1.9.10_1130]
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
 2. Tomas Misiukonis on said:

  Rasa, dėkoju už komentarą, tik leiskite šiek tiek paaiškinti. Taip, koučinge nėra vadovavimo, bet vadovavimas yra vadovavime.

  Universiteto programa yra skirta būsimiems vadovams, todėl ji vadinasi vadovavimu ir žodis vadovavimas čia yra reikalingas. Kadangi bus mokoma vadovauti koučingo stiliumi, programa oficialiai lietuviškai vadinama Ugdomuoju Vadovavimu.

  Jei programa būtų dėstoma ne vadovams, ji vadintųsi galbūt (kol kas, lietuviškai) Asmeniniu Ugdymu arba koučingu, jei būtų patvirtintas toks terminas.

  Aš esu asmeniškai už koučingą (turime boulingą, pylingą, kempingą ir pan.), tačiau kol kas turime vadovautis oficialiai patvirtintais terminais.

  VN:F [1.9.10_1130]
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
 3. Aiste on said:

  Papildysiu Tomą, kad jis nebūtų viešai vienas puolamas :) Kadangi ši programa turėjo pereiti begale įvairių laiptelių, tame tarpe ir biurokratinių, ir lingvistinių (kur nėra to dalyko specialistai ir ne visai iki galo nežino, kas yra kas), termimas parinktas optimaliausias atsižvelgiant į įvairiausius su tuo susijusius aspektus – lingvistinius, dalykinius, programų tvirtinimo/svarstymo, orientacinius, kas tą dalyką studijuos ir ko bus mokoma… Tad viena vertus, kaip jau Tomas, paaiškino, bus ugdomi vadovai naudoti (s) koučingo stiliumi. Kita vertus, bus mokoma vadovauti besiremiant koučingu… Deja, formalusis aspektas egzistuoja, ir jo reikia laikytis norint eiti toliau ir giliau… Galimas daiktas, kad vėliau gimsianti studijų programa (nes dabar tai – specializacija) turės labiau studijų kontekstą atitinkantį pavadinimą, kurio kelio neužkirs SKVC.

  VA:F [1.9.10_1130]
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
 4. Aiste on said:

  Papildymas:
  Konsultacijų bankas: kaučingas, koučingas, kaučeris
  Kuo keičiamas kaučingas (koučingas) (angl. coaching)? Šio termino (angl. coaching) siūlomi lietuviški atitikmenys – ugdomasis vadovavimas, konsultuojamasis ugdymas. Atitinkamai tuo užsiimantis darbuotojas – vadovas ugdytojas, ugdantysis vadovas.
  Šaltinis: http://www.vlkk.lt/lit/7016

  VA:F [1.9.10_1130]
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
 5. Andrius on said:

  Labai nudžiugau perskaitęs šią naujieną. Tomai, Aiste ir visa komanda – Jums tik sėkmės įgyvendinant projektą iki galo!

  VA:F [1.9.10_1130]
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
 6. Aiste on said:

  Ačiū! :)

  VA:F [1.9.10_1130]
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
 7. andrius on said:

  Sveiki, gal galėtumėte pakomentuoti, kas tai yra koučingas: mokslas, profesija, menas, mokslo sritis ir t.t. Taipogi, kas laikoma koučingo ištakomis? Juk negalime sakyti, jog viskas prasidėjo nuo T. Gallwey knygos apie tenisą…?
  Manau,jog Jūs esate labai įsigilinę, tad tikiuosi, kad Jums nebus sunku atsakyti. Galbūt galite tinkamai nukreipti pasiskaityti.

  Ačiū už informaciją.

  VA:F [1.9.10_1130]
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
 8. Tomas Misiukonis on said:

  Sveiki,

  Ačiū už klausimus.

  a)Koučingas yra profesija (veikla), kuri paremta mokslu, pirmiausia psichologija, filosofija, suaugusiųjų mokymo mokslu – andragogika, asmenybės vystymosi teorijomis ir pan.

  b)Asmeniškai aš koučingo ištakomis laikau Sokrato požiūrį į mokymą. Gallway pritaikė šį požiūrį sporte, o jo kolega J. Whitmore prisidėjo prie koučingo pradžios organizacijose. Nors tai ne vieninteliai autoriai ir praktikai.

  c)Man sunku nukreipti pasiskaityti, nes nežinau, ko tiksliai ieškote. Jei skaitote angliškai, resursų rasite savarankiškai labai lengvai. Jei ne, tuomet pavartykite knygą Asmeninio ugdymo praktika vadovams, ten išsamiai aprašyta koučingo istorija, taikymas, kuo jis paremtas ir pan. Modeliai, taikymas praktikoje, patarimai ir kiti dalykai. jei turite laiko, peržvelkite senesnius blogo įrašus, rasite daug dalykų, kurie yra apie jūsų klausimus.

  Ar atsakiau?

  VN:F [1.9.10_1130]
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
 9. andrius on said:

  Dar vienas klausimas iškilo. Kaip teisingai versti „koučingą”? Jūs komentaruose kaip tik įdėjote nuorodą, jog koučingas keičiamas remiantis vlkk vertiniais – ugdomasis vadovavimas, konsultuojamasis ugdymas, tačiau ICF straipsnyje galime matyti kitą nuomonę – ..išreiškiame, tvirtą įsitikinimą, kad žodis “KOUČINGAS” tiksliai apibūdina šią veiklą, todėl ateityje ketiname taikyti išimtinai tik šį terminą (http://www.icf.lt/naujienos/icf-lietuva-rezoliucija-del-termino-koucingas-naudojimo/).Tai kuris iš jų teisesnis? Jūs savo knygoje taip pat nevartojate žodžio „koučingas”? Rašant mokslinį darbą, kuria nuomone būtų teisingiausia remtis?

  Ačiū.

  VA:F [1.9.10_1130]
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
  • Tomas Misiukonis on said:

   Andriau, suprantu painiavą.

   Vadovaukitės rezoliucija, kurią skaitėte.

   Koučingas pažodžiui būtų treniravimas, bet mūsų kalboje šis žodis nusako kitus aspektus nei anglų kalboje šiame kontekste naudojamas coaching. Todėl vertimo (tikslaus, kad ir prasmę bei principus atskleistų) nėra. Bet kokie bandymai išversti visiškai nepasiteisino, nes neatkleidžia esmės, prasmės ir principų.

   Mano pirmoje knygoje naudojamas terminas asmeninis ugdymas (kas yra arčiausiai koučingo, bet nėra koučingas). Buvau priverstas naudoti šį terminą dėl leidybos aspektų. Antroji knyga jau su žodžiu „koučingas“. Džiugu dėl leidyklos supratingumo.

   VN:F [1.9.10_1130]
   Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
   • Tomas Misiukonis on said:

    O rašant mokslinį darbą kai kur mačiau naudojant ugdomasis vadovavimas, asmeninis ugdymas ir taip pat koučingas. tą reikėtų derinti su darbo vadovu.

    VN:F [1.9.10_1130]
    Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

HTML tags are not allowed.