Beveik visi koučingo įkainiai skaičiuojami remiantis valandiniu įkainiu, nes viena koučingo sesija įprastai trunka vieną valandą. Nors koučingo specialistai siūlo ir kitokią koučingo trukmę, pavyzdžiui, mėnesinius ar savaitinius koučingo paketus (tarkime, dvi sesijas per savaitę), čia pateiksiu kainas už vieną koučingo sesiją, t.y. vieną koučingo pokalbį.

Tarptautinis organizacijos Association for Coaching tyrimas, rodo, kad vidutiniškai viena koučingo sesija pasaulyje kainuoja 117$. Jei koučingo specialistas dirba su aukščiausio lygmens vadovais, kainos skiriasi dramatiškai, žinoma į didžiają pusę. Skaičiuojama, kad tokia koučingo sesija kainuoja 500 ir daugiau JAV dolerių.

Įvertinus koučingo kainas Lietuvoje, vietoje dolerių galime drąsiai rašyti litus. Paieškos sistemoje galima rasti koučingo specialistų įkainojančių savo koučingo valandą nuo 50 iki 500 litų. Kaip ir užsienyje, su organizacijomis Lietuvoje yra taip pat. Jei koučingo specialistas samdomas darbui su aukščiausio lygmens vadovais, jo koučingo sesija gali kainuoti net ir keturženklę sumą. Jei kalbame apie didelius koučingo projektus, kur koučingas teikiamas didelėms darbuotojų grupėms, tuomet įkainiai skaičiuojami remiantis ne tik valandomis, bet ir kitokiomis projekto sąnaudomis. Paprastai tokių projektų valandinis įkainis sudaro iki 300 -500 Lt.

Koučingo specialistai skirtingai pagrindžia savo įkainius. Paprastai tendencija rodo, kad kuo koučingo specialistas yra labiau patyręs, tuo jo įkainiai didesni. Kiti faktoriai: išsilavinimas, kompetencija, konkurencija bei savęs pozicionavimas taip pat turi įtakos.

Svarbus aspektas yra tas, kad koučingo specialistai neretai dirba ir veltui. Koučingas yra pagalba kitiems, tad tokią pagalbą gali gauti ir tie, kas neturi tam lėšų. Jei į koučingo specialistus kreiptūsi įvairios socialinės organizacijos, tikiu, kad joms koučingo specialistai padovanotų daug nemokamų valandų. Tose šalyse kur koučingo profesija jau įsigalėjusi (pvz. JAV ar JK), koučingo specialistai savo paslaugas teikia įvairiems socialinės rūpybos projektams, mokykloms, medicinos įstaigų pacientams ir kitiems norintiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

HTML tags are not allowed.