Coachingblog.lt svečiuose – koučingo specialistė, konsultantė ir mokslininkė Dr. Leni Wildflower. Su šia žymia, daugiau nei dvidešimt metų koučingo srityje dirbančia moterimi susipažinome per Žiemos Koučingo Akademiją, kur ji skaitė pranešimą apie asmeninius pokyčius. Dr. Leni Wildflower vadovauja koučingo specialistų rengimo programai Fielding Graduate Universitete (U.S.). Pernai ji išleido garsią knygą apie koučingą The Handbook of Knowledge Based Coaching: From Theory to Practice.

Leni, kaip jūs apibrėžiate koučingą?

Koučingas – tai procesas, kuris padeda sveikiems žmonėms geriau pažinti save ir kitus. Koučingas įgalina žmones augti ir gyventi prasmingesnį gyvenimą, dalintis juo su kitais, geriau panaudoti savo įgūdžius tiek gyvenime, tiek darbe.

Jūs turite milžinišką patirtį koučinge, pakomentuokite, kaip koučingas išaugo nuo jo atsiradimo iki dabar?

Tikiu, kad koučingas išaugo labai ženkliai, ypač per paskutinius penkis metus. Koučingo specialistai tapo kur kas labiau pažengę įgūdžių prasme. Džiugu, kad koučingo mokymai savo programose pradėjo kreipti dėmesį į teorinius dalykus atėjusius iš susijusių disciplinų. Visa tai sudaro stiprų pagrindą koučingui.


Kaip siejasi koučingas ir pokyčiai?

Koučingas padeda žmonėms keistis įgalindamas juos savo gyvenimus įvertinti iš kitos perspektyvos. Koučinge žmonės atranda reikalingus įrankius, kad susitvarkytų su tais dalykais su kuriais jie kasdien susiduria.

Tačiau kodėl žmonėms taip sunku pasikeisti?

Ach…puikus klausimas. Manau, kad visi mes viduje turime tam tikras žinutes, kurias atsinešėme dar iš vaikystės. Šios žinutės arba įsitikinimai trukdo mums keistis. Pavyzdžiui “Sunkiai dirbk”, “Netrukdyk kitų žmonių”, Visada būk mandagus”, “Turi visada būti toks, kad patiktum kitiems”… Pokytis yra lėtas procesas… Visada yra didelis laiko tarpas tarp to momento kai pagalvojame “Aš noriu pasikeisti” ir mūsų realių galimybių tą padaryti. Koučingo specialistams privalu tai žinoti. Nėra tokio dalyko kaip momentinė ar skubi transformacija.

Ar pasidalintumėte keliomis sėkmės istorijomis, kuomet jūsų klientams pavyko įgyvendinti pokyčius, jei to galiu klausti?

Man visuomet pries akis iškyla viena istorija… Dirbau su moterimi, kuri turėjo labai didelį viršsvorį. Ji buvo tas žmogus, kuris savo šeimoje rūpinosi visais likusiais. Kai tik kas nors iš artimujų kreipdavosi į ją su savo problemomis, ji tuoj pat griebdavosi nesveiko maisto. Vėliau ji pripažino, kad saldumynai jai padėdavo atsitraukti nuo tų bėdų, kurias jai atnešdavo šeimos nariai. Kai tik ji suprato, kad maistą, taip sakant, naudoja ne pagal paskirtį, ji surado kitų būdų kaip išvengti susitapatinimo su kitų žmonių problemomis. Pavyzdžiui, ji eidavo pasivaikščioti, pradėjo rašyti, ko anksčiau nedarė.

Kartais pokyčiai būna lengvi: dirbau su viena vadove, kuri visada eidavo pas savo aukštesnį vadovą pasitvirtinti savo sprendimų. Nors tikėdavosi, iš savo vadovo ji niekada negaudavo pagyrimų. Koučingo metu mes atradome kitų žmonių, kurie galėtų ją pamaloninti, pagirti. Ji įsisąmonino, kad jei ji negauna gerų žmodžių iš savo vadovo, tokius žodžius ji gali gauti kitur.

Leni, vis tik, jei žmogus yra sveikas emociškai ir fiziškai, kodėl pokyčių akivaizdoje kartais geriau pasinaudoti profesionalų pagalba nei pasikliauti savo jėgomis?

Pokyčiai yra sudėtingas dalykas. Kai kurie žmonės juos įgyvendina ir be psichoterapeutų, mokytojų, dvasios ganytojų ar koučingo specialistų pagalbos. Bet jei vertintume tai iš koučingo perspektyvos, tuomet reikėtų paminėti, kad koučingas pirmiausia leidžia atrasti tam tikrų įrankių pokyčiams įgyvendinti  bei suteikia tam tikras gaires judėti toliau. Ir svarbiausia, žmogus čia gali jaustis išklausomas bei palaikomas.

Kai žmogus planuoja asmeninius pokyčius, kokia strategija jis turėtų vadovautis?

Yra daug pokyčių valdymo strategijų. Aš naudoju Imuniteto Pokyčiams modelį. Jis padeda žmonėms pamatyti savo pačių prielaidas, kuriuos trukdo jiems keistis. Tai tikrai efektyvus darbo procesas, pirmiausia, jis padeda žmonėms suprasti vidines kliūtis, kurios stovi jų kelyje. Vėliau šio modelio pagalba atrandame veiksmus, kurių jie galėtų imtis, kad šias kliūtis pašalintų.

Kokie kiti metodai be koučingo gali padėti žmogui pasikeisti?

Yra daugybė efektyvių savipagalbos grupių, kurios padeda žmonėms išsilaisvinti nuo destruktyvių problemų, tokių kaip alkoholis, rūkymas, lošimai… Priklausomai, nuo žmogaus problemos gilumo, kartais psichoterapija gali būti geriausias pasirinkimas. Žmonės taip pat naudojasi sielovada. Galiausiai atviras pokalbis su artimaisiais gali būti geras pasirinkimas. Ir, žinoma, stipri valia keistis pačiam.

Kokie psichologiniai procesai veikia, kuomet mes įsitraukiame į pokyčius?

Pirmiausia mes susiduriame su savo pačių įsitikinimais, kurie mums trukdo keistis. Naujas savęs suvokimas yra būtina sąlyga pirmąjam žingsniui žengti. Tuomet mes turime sukurti geras strategijas, kurių pagalba galėtume keisti savo elgesį. Tą galima padaryti pasinaudojant kognityvinės elgesio terapijos metodais ar kitais veiksmingais būdais, kurie padeda mums atrasti naujas nuostatas ir elgesį.

Ar yra universalus pokyčių receptas, jei taip, kaip jis atrodo?

Deja, tokio nėra…kas gali padėti mums ir mūsų planetai keistis, tai geresnis saves ir kitų pažinimas. Tokio pažinimo ir empatijms kitoms kultūroms, religijoms, etninėms grupėms trūksta visame pasaulyje. Kaip koučingo specialistai mes galime padėti tai pakeisti. Koučingas mus išmokė empatijos. Tad mūsų atsakomybė – padėti žmonėms augti ir geriau pažinti kitus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

HTML tags are not allowed.