- Koučingo blogas - http://coachingblog.lt -

Koučingo įvykiai: įspūdžiai iš Pavasario Koučingo Akademijos 2013

Paskelbė Tomas Misiukonis - Gegužė 26, 2013 @ 7:56 pm In Koučingo įvykiai,Naudinga/Smagu | Komentarų nėra

Likus vos vienam geram pusdieniui iki renginio pradžios iš pagrindinės pranešėjos Dr. Tatianos Bachkirovos gavau sms žinutę: Tomas, there is a problem at the airport. Lots of delays. The connection in Brussels is certainly missed…

Mūsų viešnia, kaip ir šimtai kitų keleivių, įstrigo netikėtai uždarytame Londono Heathrow orouoste. Dėkui ICF Lietuva prezidentei Rinai Singh, kuri ant kojų sukėlė pusę Europos ir prie sienos prirėmė Briuselio Avialinijas. Jei ne mūsų begalinis noras pamatyti ir išgirsti Tatianos pranešimą, būtų tekę liūdėti ir žadėti, kad šią lektorę pamatysime kitą kartą. Dr Tatiana Bachkirova – viena aktyviausių ir garsiausių koučingo tyrimų  srities vystytojų pasaulyje, dėstanti koučingo disciplinas Didžiojoje Britanijoje ir Hong Konge. Jos neatvykimas – neįmanomas.

Netrukus paaiškėjo, kad kelyje užtruks ir kitas svečias – Sam Magill, koučingo meistras (MCC) iš Sietlo, JAV. Atsidusome lengviau, kai paaiškėjo, kad Sam vėlavimas – nieko tokio, palyginus su daugybę valandų trukusiu naktiniu Tatianos skrydžiu.

Iš karto noriu atsiprašyti, jog neapžvelgsiu antrosios Koučingo Akademijos dienos pranešėjo Šarūno Pečkaus temos apie asmeninį augimą. Šioje dalyje negalėjau dalyvauti.

Nors šeštadienio oras – lyjantis, bet rytinės pranešėjų nuotaikos – puikios. Taškydami dar snaudžiančio Vilniaus balas, lekiame link renginio vietos. Mus pasitinka gausėjanti šviesių Lietuvos koučingo specialistų grupė. Sveikinamės, apsikabiname – visi nusiteikę naujai patirčiai. Nuotaika – žvali, tad pradėjome.

Tatiana pasirinko gilią ir ypatingą temą, kurios mūsų koučingo bendruomenei labai reikėjo. Daug patirties koučingo psichologijos srityje turinti viešnia pateikė įžvalgų apie koučingo specialisto asmenybę ir įvardijo jį kaip pagrindinę koučingo techniką.

[1]

Pagalvojau, kad siekiame išmokti tiek daug koučingo gudrybių ir išmanių klausimų, tačiau pamirštame, kad mes, koučingo specialistai, patys esame pagrindinė koučingo kokybės prielaida. Tik nuo mūsų pačių asmenybės raidos aspektų ir jų panaudojimo praktikoje priklauso, kiek tinkamai atliksime savo pareigą padėti augti ir tobulėti kitiems. Pavyzdžiui, jei mūsų asmenybė dar nėra pilnai brandi, jei esame linkę taikytis prie aplinkos, jei stokojame pasitikėjimo savimi, tai neabejotinai atsilieps mūsų koučingo kokybei.

Pasak Tatianos, turime rūpintis savimi, pažinti save ir svarbiausia – mokėti įžvelgti pačias giliausias savo asmenybių kerteles.  Pavyzdžiui, kokias istorijas apie save ir apie klientą sau pasakojame? Kurios jų yra tikros, o kurias sukūrėme? Kokiais atvejais apgaudinėjame save?

[2]

Tatiana mums beveik nieko nesakė, ji tik pristatydavo įžvalgą ir čia pat pasiūlydavo ją aptarti. Užtekdavo dešimties minučių, kelių lektorės apibendrinimų, ir jautėme, kaip keičiamės. Neabejoju, kad šis pranešimas palietė visus – ne tik pradedančius koučingo specialistus, bet ir profesionalus, kurie buvo akimirkai užsimiršę, jog dar toli gražu žino ir moka ne viską.

Tatianos užduotis:

Palyginkite save kaip koučingo specialistą su kokiu nors įrankiu ar instrumentu. Apibūdinkite, koks tai yra įrankis? Kokias jo dalis reikia prižiūrėti? Kaip galite jį panaudoti dar efektyviau?

Po pietų ir gaivaus oro gurkšnio sceną perėmė Sam Magill. Taip pat brandi, spalvinga ir kūrybiška asmenybė – toks pirmas įspūdis. Sam patirtis koučinge – du dešimtmečiai, tad vos išgirdęs kelis jo sakinius iš karto supratau, kad dabar kalba aukščiausio lygio profesionalas. Žavėjausi ne tik Sam, bet ir jo derėjimu su ką tik sceną palikusia Tatiana. Nežinia, atsitiktinai ar suplanuotai, tačiau įsibėgėjus Sam pranešimui, pamačiau, kaip harmoningai šie pranešėjai vienas kitą papildė ir pratęsė vienas kito mintis

[3]

Sam nekeitė krypties – jis toliau gilinosi į vidinį koučingo specialisto pasaulį. Visi koučingo klausimai iš kažkur ateina ir tai yra mūsų viduje, – sakė Sam. Ilgai mąsčiau, kokia tai vieta ir kaip vyksta šis procesas.

Sam pasitelkė kitokią dėstymo formą – žiūrėjome video medžiagą, nagrinėjome ją, mokėmės įvardinti tai, ką galimai jaučia mūsų klientas. Siekėme pajausti kitą žmogų per savo pačių pojūčius.

[4]

Sam daugybę kartų akcentavo koučingo specialisto intuiciją. Supratau, kad intuicija visada turi ką pasakyti, tik ne visada jos klausomės. Galbūt kartais ją išgirsti trukdo perdėtas noras padėti klientui, bereikalingos prielaidos ir istorijos, kurias pasakojame sau apie save ir savo klientus.

Sam užduotis:

Prisiminkite atvejus savo koučingo praktikoje, kai jautėtės pažeidžiami  ir nesaugūs. Kaip jūsų pažeidžiamumas gali įtakoti jūsų kūrybingumą koučingo metu?

Pirmąją koučingo akademijos dieną vainikavo Sam pravesta koučingo supervizija.

[5]

Kiekvieną kartą kai stebiu Koučingo Akademijų svečių vedamas supervizijas, nustembu. Kiekvienas jų šį procesą atlieka vis kitaip, tad ir Sam – ne išimtis. Kūrybiškas ir atsipalaidavęs jis savo klientui sukūrė saugią ir žvalią atmosferą, kurioje šis pats save įgalino imtis pokyčių.

Ką išsinešiau?

1) Koučingo specialistas yra pagrindinė koučingo technika. Nors jis turi žinoti visas gudrybes ir ėjimus, tačiau koučingą efektyviu daro jo paties asmenybė ir jos branda.

2) Koučingo specialistai turi labai gerai pažinti save, kad imtųsi darbo padėti augti ir tobulėti kitiems.

3) Koučingo specialistas ir koučingas negali būti įstatyti į rėmelius. Nepakanka apibrėžti koučingo specialisto darbo kokybės vien tik kompetencijomis ar praktikos valandomis. Jis turi mokėti išgirsti save, gebėti įvertinti savo asmenybės brandą  ir panaudoti tai kliento tobulėjimui.

4) Kuo daugiau neapibrėžtumo koučinge, tuo daugiau erdvės kūrybiškoms koučingo specialisto idėjoms. Kuo labiau pažeidžiamas koučingo specialistas jaučiasi, tuo daugiau galimybių tobulėti jis turi.

5) Drąsa, atviras bendravimas su savimi ir klientu, pasitikėjimas savimi, buvimas čia ir dabar, gabėjimas girdėti save ir kitą žmogų, yra esminės koučingo specialisto sėkmės prielaidos.

[6]

Vertindamas visus koučingo renginius Lietuvoje, kuriuose pastaruoju metu teko dalyvauti, galiu užtikrintai pasakyti, kad mūsų koučingo specialistų bendruomenė gauna tai, kas pasaulyje geriausia. Tokių renginių, kuriuose dalyvauja aukščiausios prabos ir didžiausio kalibro svečiai, mūsų kaimynai gali tik pavydėti.

Tad, nenuleidžiam rankų ir laukiam rudens?  Artėja Metinės ICF Lietuva Koučingo Konferencija ir kita Koučingo Akademija. Kartelė kyla į viršų.

Didelis Ačiū organizatorių komandai, nuostabiems lektoriams ir visiems atvykusiems bei ketinusiems tą padaryti.

This post is also available in: English [7]


Article printed from Koučingo blogas: http://coachingblog.lt

URL straipsnis: http://coachingblog.lt/koucingo-ivykiai/koucingo-ivykiai-ispudziai-is-pavasario-koucingo-akademijos-2013/

URLs:

[1] Image: http://coachingblog.lt/wp-content/uploads/2013/05/DSC08038.jpg

[2] Image: http://coachingblog.lt/wp-content/uploads/2013/05/DSC08035.jpg

[3] Image: http://coachingblog.lt/wp-content/uploads/2013/05/DSC08092.jpg

[4] Image: http://coachingblog.lt/wp-content/uploads/2013/05/DSC08063.jpg

[5] Image: http://coachingblog.lt/wp-content/uploads/2013/05/DSC08093.jpg

[6] Image: http://coachingblog.lt/wp-content/uploads/2013/05/DSC08065.jpg

[7] English: http://coachingblog.lt/en/

Copyright © 2011 Koučingo blogas. All rights reserved.