Nors medžiai Didžiojoje Britanijoje dar žaliuoja, Londonas pasitiko rudens kvapu ir iš garsiųjų angliškų miglų kylančia saule. Po kelių valandų šiame megapolyje turėjo prasidėti  ICF Global (International Coach Federation) lyderių forumas, kuriame kasmet susiburia visos organizacijos padalinių vadovai.

Rytinių kavos puodelių skimbčiojimas, nedrąsūs žvilgsniai į nepažįstamus kolegas bei šilti apsikabinimai su jau matytais  bendražygiais nuviliojo į pagrindinę salę, kur prasidėjo mūsų susitikimas.  Šypteliu kolegai iš Suomijos, čia pat ranką paspaudžia Mexico miesto padalinio vadovė. Nors esu čia pirmą kartą, mane apgaubia šių šiltų žmonių skleidžiama jaukuma.

Šios dienos tikslas – pasidalini geriausiomis patirtimis, apsikeisti naujienomis ir, žinoma, užmesti žvilgsnį į ateitį.

Mes – dalis pasaulio ir su mumis viskas gerai

Prisipažinsiu, turėjau savo slaptą tikslą – pasilyginti su kitais ICF Global padaliniais, kurie gyvuoja jau gerokai seniau arba ką tik susikūrė. Esame nedidelis padalinys, turime tik 18 ICF Global narių, o akredituotų koučingo specialistų dar mažiau.  Šį tikslą įvykdžiau ir galiu drąsiai pasakyti, kad nors kai kurie padaliniai ICF Lietuva asociaciją lenkia narių skaičiumi bei kur kas platesne ir gilesne patirtimi,  tačiau visų džiaugsmai ir vargai – tokie patys. Pagrindiniai rūpesčiai – koučingo paslaugos standartizavimas ir jo sklaida visuomenėje. Tuo tarpu dalykai kurie džiugina – tai auganti koučingo specialistų kvalifikacija (nuo 1000 iki 9000 akreditacijų pasaulyje per dvejus metus!) bei koučingo žinomumo augimas. Visos šios tendencijos vyksta bei yra aktualios ir mūsų šalyje.

Štai Brazilijos ICF padalinio vadovas Jose Augusto Figueiredo pasakodamas apie padalinio strategiją teigia, kad reikalinga skirti dėmesio ne tik koučingo specialistų tobulėjimui, tačiau ir koučingo sklaidai visuomenėje. Tai užtikrintų koučingo žinomumą ir leistų aiškiau traktuoti šią paslaugą. Jei bus edukuojama visuomenė, atsiras ir natūralus akstinas koučingo specialistų augimui, – sako Jose. Tą pagrindžia ir Lietuvos koučingo specialistų nuomonė, kurią jie išsakė ICF Lietuva organizuojamoje apklausoje. Jos detalės pirmą kartą bus paskelbtos lapkričio 8d. vyksiančioje konferencijoje ĮKVĖPTI.AUGTI.TOBULĖTI 2012.

Nors šiemet ICF Lietuva daugiausia dėmesio skiria koučingo specialistų tobulėjimo renginiams, vis tik, svarbu tęsti koučingo sklaidos darbus – koučingo integraciją į aukštąsias mokyklas, socialinius koučingo projektus bei kitaip didinti koučingo matomumą bei viešumą. Nors šie darbai pradėti, norisi tikėti, kad šis strateginė kryptis bus vienas aukščiausių prioritetų būsimoms ICF Lietuva komandoms.

Vieningi koučingo standartai, kad visiems viskas būtų aišku

Kitas dalykas, kaip ir mums, ICF Lietuvai, taip ir kitiems ICF Global padaliniams labai rūpi išlaikyti vieningus koučingo standartus. Vienas svarbiausių uždavinių – suformuoti bendrą Lietuvoje veikiančių koučingo mokyklų ir koučingo specialistų požiūrį į koučingo kompetencijų lavinimą. ICF Global siekia sumažinti koučingo bendruomenės fragmentaciją taip, kad visi pradėtų kalbėti  viena kalba. Koučingo paslaugos naudotojams turi būti aišku ir žinoma, ką jie įsigyja net jei koučingą teikia labai skirtingi specialistai.

Tapti koučingo specialistu – sunkiau

Viena didesnių naujienų, kurią paskelbė ICF Global vadovai – tai griežtesnis požiūris į ICF narystę ir akreditacijų išdavimą. Jei anksčiau koučingo specialistai turėjo laikyti egzaminą demonstruodami koučingo kompetencijas gyvai, tai artimiausiu metu šį egzaminą papildys ir žinių raštu patikrinimas. Šį žingsnį vertinčiau labai teigiamai, nes, mano galva, koučingo praktika turi būti pagrįsta reikiamomis teorinėmis žiniomis. Norint tapti ICF Global nariu reikės įrodyti, jog koučingo specialistas išklausė ne mažiau kaip 60 valandų mokymus, kurie nukreipti į koučingo kompetencijų lavinimą. Šie pokyčiai parodo aukštesnių koučingo standartų atsiradimą bei koučingo specialistų profesijos stiprinimą.

Koučingas – ne tik verslas, bet ir socialinė veikla

Japonijos ICF padalinio vadovo Anthony Clucas pranešimas įkvėpė pagalvoti, kiek gerų darbų koučingo specialistai Lietuvoje jau nuveikė ir kiek dar gali nuveikti. Anthony papasakojo kaip Japoniją ištikusios tragedijos akivaizdoje koučingo specialistai susitelkė tiekdami socialinę pagalbą. Pavyzdžiui, vienas projektų, kurį jie vykdė – tai bendravimas su vyresnio amžiaus žmonėmis, kurie nepliko savo namų Fukušimos tragedijos zonoje. Tai jau net nebebuvo tikrasis koučingas, – sakė Anthony. Mes supratome, kad ši veikla įgalina mus rūpintis kitais žmonėmis, nelygu darbo forma. Tad mes vedėme tiek koučingo pokalbius, tiek psichologinio konsultavimo sesijas, o kartais tiesiog kalbėdavomės apie gyvenimą.  Meilė ir rūpestis kitais buvo pagrindiniai dalykai, kurie išlaisvino mus nuo baimės ir begalinio liūdesio.

Rytų Europos regionas kelia sparnus

Gal dabar kiek romantiškai viskas skamba, tačiau kitąmet planuojame pradėti bendrą veiklą su kitais Rytų Europos ICF padaliniais. Viena idėjų, kurią nagrinėjome – tai vasaros stovykla kur nors kaimyninėje valstybėje kur susiburtų Rytų Europos regiono koučingo specialistai. Tad galbūt įprastinė ICF Lietuva Vasaros Akademija pakels sparnus ir įvyks kur nors Čekijoje, Lenkijoje ar Latvijoje. Jei tik turėsime ūpo ir susitelksime, tikiu, kad turėsime puikią patirtį.

Naujas pasaulinis tyrimas apie koučingą organizacijose

Neseniai ICF Global padedama PriceAterhouseCoopers konsultatų pradėjo pasaulinę organizacijų, kurios taiko koučingą, apklausą. Žinant tai, kad didelė koučingo rinkos dalis susitelkia organizacijose, šis tyrimas bus labai reikšmingas. Tikiu, kad Lietuvoje veikiančios įmonės turės ko pasimokyti iš tyrimo rezultatų, o tos kompanijos, kurios jau taiko koučingą yra kviečiamos prisidėti prie pasaulinės apklausos ir pateikti savo nuomonę. Daugiau informacijos apie tai čia.

Daugiau įspūdžių iš ICF Global lyderių susitikimo ir metinės ICF Global konferencijos galima išgirsti spalio 25d. ICF Lietuva asociacijos narių susitikime. Sekite naujienas ICF Lietuva Facebook puslapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

HTML tags are not allowed.