Nostalgija – toks dalykas, kuris su laiku dar labiau nostalgiškėja. Neatsisipiriu jai. Vėl pasiduodu. Kiekvieną kartą iššokęs iš autobuso, atvežusio mane į Oxfordą, įkvepiu šio miesto oro. Taip kvepia knygynuose ir vinilinių plokštelių parduotuvėse. Tiek nedaug pastarųjų liko. Toks jaukus, savitas ir užsibūti kviečiantis kvapas.

Mano nostalgija keliauja šio miesto gatvėmis. Sustoja ties amžius menančiais mokslo rūmais. Stabteliu kažkuriame kieme. Nostalgija pasilieka žaliuose parkuose, kurie kažkada priglausdavo mane ant atokaus suolelio su knyga rankose.

Mačiau tris rudenius šiame mieste. Patyriau jame daug angliško lietaus. Išklausiau galybę gyvai atliekamos muzikos. Sutikau tuziną mano gyvenime pėdsakus palikusių žmonių.

Kiekvieną kartą išlipdamas iš to autobuso pagalvoju: negaliu čia nesugrįžti. Skaityti daugiau…

Likus vos vienam geram pusdieniui iki renginio pradžios iš pagrindinės pranešėjos Dr. Tatianos Bachkirovos gavau sms žinutę: Tomas, there is a problem at the airport. Lots of delays. The connection in Brussels is certainly missed…

Mūsų viešnia, kaip ir šimtai kitų keleivių, įstrigo netikėtai uždarytame Londono Heathrow orouoste. Dėkui ICF Lietuva prezidentei Rinai Singh, kuri ant kojų sukėlė pusę Europos ir prie sienos prirėmė Briuselio Avialinijas. Jei ne mūsų begalinis noras pamatyti ir išgirsti Tatianos pranešimą, būtų tekę liūdėti ir žadėti, kad šią lektorę pamatysime kitą kartą. Dr Tatiana Bachkirova – viena aktyviausių ir garsiausių koučingo tyrimų  srities vystytojų pasaulyje, dėstanti koučingo disciplinas Didžiojoje Britanijoje ir Hong Konge. Jos neatvykimas – neįmanomas. Skaityti daugiau…

Tokie renginiai visada prasideda dieną prieš jiems iš tikrųjų įvykstant. Išvakarėse ilgai neužmiegant, mintys lekia greitkeliu tarsi sportiniai automobiliai. Vis galvoji, ar viskas tinkamai parengta, ar svečiai, kuriuos vėlyvą vakarą parsivežei iš oro uosto, gerai įsikūrė. Ar visa medžiaga tinkamai atspausdinta ir surinkta. Ar visi, kurie turi atvykti, tikrai atvyks… Ar viskas bus gerai. Kažkurią minutę akis užlipdo miegas, o prabudęs supranti, kad jau esi sraute – sukiesi būdamas vienu metu trijose vietose. Susipažįsti su pirmą kartą renginyje apsilankiusiais svečiais. Apkabini seniai matytus bičiulius. Bėgi paimti atmintuko, perkeli iš jo pranešimo skaidres… tačiau tai ne tas failas, ach… Dar spėji išgerti kavos ir įkvėpti ore tvyrančios geros energijos. Šypsaisi ir atsiveri patyrimui, nelygu, visi matomi ir nematomi rūpesčiai.

Video įspūdžiai iš konferencijos

Skaityti daugiau…

Nors medžiai Didžiojoje Britanijoje dar žaliuoja, Londonas pasitiko rudens kvapu ir iš garsiųjų angliškų miglų kylančia saule. Po kelių valandų šiame megapolyje turėjo prasidėti  ICF Global (International Coach Federation) lyderių forumas, kuriame kasmet susiburia visos organizacijos padalinių vadovai.

Rytinių kavos puodelių skimbčiojimas, nedrąsūs žvilgsniai į nepažįstamus kolegas bei šilti apsikabinimai su jau matytais  bendražygiais nuviliojo į pagrindinę salę, kur prasidėjo mūsų susitikimas.  Šypteliu kolegai iš Suomijos, čia pat ranką paspaudžia Mexico miesto padalinio vadovė. Nors esu čia pirmą kartą, mane apgaubia šių šiltų žmonių skleidžiama jaukuma.

Šios dienos tikslas – pasidalini geriausiomis patirtimis, apsikeisti naujienomis ir, žinoma, užmesti žvilgsnį į ateitį. Skaityti daugiau…

ICF Lietuva pristato didžiausią ir solidžiausią koučingo renginį šiemet. Tai – konferencija, skira koučingo specialistams, konsultantams, vadovams bei kitiems, kam rūpi asmenybės tobulėjimo ir augimo klausimai.

Programa – išties solidi. Net du koučingo „tėvai“ – profesoriai Robert Garvey ir David Megginson iš Didžiosios Britanijos. O taip pat mūsiškis šviesulys – psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis. Įvairios darbo formos ir daug naujienų.

Visa informacija – ICF Lietuva nuorodoje.

Gerbiami koučingo specialistai,

ICF Lietuva pirmą kartą Lietuvoje atlieka koučingo rinkos tyrimą-apklausą, kuria siekia išsiaiškinti koučingo plėtros Lietuvoje tendencijas.

Prašome jūsų užpildyti trumpą ANONIMINĘ anketą ir atsakyti į klausimus pasirenkant pateiktus variantus.  Užpildę anketą, pasidalinkite ja su savo kolegomis koučingo specialistais.

Anketą kviečiame pildyti tuos koučingo specialistus, kurie a) yra įgiję koučingo kvalifikaciją patvirtinančius sertifikatus ar pažymėjimus ir b) užsiima koučingo praktika su realiais klientais.

Kuo daugiau koučingo specialistų dalyvaus, tuo realesnius duomenis turėsime. Dėkojame Jums už jūsų indėlį į koučingo profesijos stiprinimą!

Anketos pildymo terminas – iki 2012 m. spalio mėn. 15d.

ICF Lietuva komanda

Pildyti anketą

Prieš rašydamas šiuos įspūdžius interneto platybėse dairiausi citatų apie mokymąsį. Sakau, gal kuria nors iš jų papuošiu straipsnį. Po dešimties minučių „šita tinka, ne, bendrai netinka“ proceso nutariau jokios citatos nedėti. Jos visos teisingos ir teisios, taip. Tik šias dvi gražaus birželio ir liepos mėnesių sandūros dienas mokiausi taip laisvai, kaip tik galėjau. Tad savo mokymosi šiai minutei į jokius svetimus žodžius sudėti nenoriu. Su visa pagarba išmintingiems žmonėms, žinoma. Dar vienas dalykas. Rašau Vasaros Koučingo Akademijos ’12 įspūdžius ir jaučiu kaip mano mintys gula į struktūrą. Regis vos tik sudėsiu visa tai į dėžutes, iš karto dings šio patyrimo nekaltybė. Bet…ach, tebūnie.

Skaityti daugiau…

ICF Lithuania skelbia Vasaros Koučingo Akademiją 2012! 

Tai yra vienas svarbiausių koučingo renginių Lietuvoje, kuris sujungia koučingo profesionalus, entuziastus ir vadovus, taikančius koučingą savo darbe.

Džiaugiamės, kad vėl galėjome pakviesti net du iškilius užsienio lektorius. Taip pat nekantriai laukiame Lietuvos koučingo specialistų pristatomų temų. Vėl vesime koučingo supervizijas ir tobulinsime savo koučingo kompetencijas. Vėl spausime rankas senbuviams, kaip visada šiltai sutiksime bei globosime svečius!

Būkime kartu, pažadame gilų mokymąsi ir smagų laiką!

Programa ir detalės čia.

Aš supratau, kad nieko nebesuprantu, – tarsi perfrazuodamas garsiąją Sokrato frazę „aš žinau, kad aš nieko nežinau“ tarė vieno banko vadovas Robertas apgalvodamas pirmąją Koučingo Žiemos Akademijos dieną. Tuo tarpu koučingo specialistė Agnė sudalyvavusi daugiametę patirtį turinčios lektorės Sylvianne Cannio pravestoje koučingo supervizijoje sakė:

Šis patyrimas netikėtai tapo iššūkiu– kalbėtis su pakankamai griežta supervizore, kuri neleidžia nuslysti nuo temos nė per milimetrą, kuri  stato į ganėtinai nepatogią padėtį, o tuo tarpu esi akylai stebima kolegų… Vienu metu pajutau, kad arba man teks persilaužti, arba aš sulūšiu… Skaityti daugiau…

Pristatau tradicinį koučingo įvykį – Žiemos Koučingo Akademiją 2012, kurią rengia Lietuvos koučingo bendruomenė - ICF Lietuva. Mano galva, tai ko gero vienas kokybiškiausių koučingo renginių, kuriuos galima aplankyti Lietuvoje. Šį kartą ne tik tradiciškai dalinsimės įžvalgomis bei patyrimu, tačiau ir patys mokysimės. Net dvi patyrusios pranešėjos iš užsienio pristatys ir organizuos du intensyvius užsiėmimus. Mūsiškiai koučingo specialistai ves koučingo sesijas ir koučingo supervizijas. Taip pat diskutuosime apie koučingo vertę klientams – asmenims bei organizacijoms. Labai laukiu vasario! Programa ir registracija čia.

1 - 212