- Koučingo blogas - http://coachingblog.lt -

Knyga: The Handbook of Knowledge-Based Coaching: From Theory to Practice/L.Wildflower/D.Brennan

Paskelbė Tomas Misiukonis - Kovo 21, 2012 @ 9:31 am In Knygų lentyna | 4 Comments

[1]Viena šios knygos autorių – Leni Wildflower ką tik lankėsi  [2]Coachingblog.lt, tad dabar noriu pristatyti vertingą jos ir jos kolegės Diane Brennan knygą. Autorės redagavo dvidešimties iškilių koučingo praktikų straipsnius ir patalpino juos į vieną vietą svarbaus tikslo vedamos. Kaip sakė pati Leni Wildflower, dauguma knygų apie koučingą arba analizuoja vien tik praktinius dalyko aspektus, arba yra labai jau teorinės ir ne kiekvienam pradedančiąjam įdomios.  Šioje knygoje autorės užpildo trūkstamą nišą – knygą jos sudarė iš straipsnių, kurie paaiškina kokį nors svarbų teorinį koučingo aspektą ir tuojau pat sujungia jį su realia praktika, t.y. parodo kaip šis teorinis aspektas turi būti taikomas koučinge. 

Žinau, kad dauguma koučingo specialistų yra orientuoti vien tik į praktinius dalykus, tačiau labai noriu rekomenduoti jiems šią knygą dėl to, kad joje sudėti tie esminiai žinių aspektai, kuriuos privalu išmanyti kiekvienam, kuris jau turi ar ruošiasi turėti tikrų klientų. Koučingo praktika yra atkeliavusi iš įvairių disciplinų ir tam tikras teorinis mūsų darbo pagrindimas yra būtinas jau vien tam, kad suprastume, ką darome ir galėtume pasiremti trupučiu mokslo.

Knygoje pateikti  aspektai siejami su šiomis disciplinomis: psichologija, suaugusiųjų mokymusi, konfliktų valdymu, komunikacija, emociniu intelektu, organizacijų vystymu, lyderyste ir kt. Leidinyje taip pat aptariami ir alternatyvūs žinių aruodai, tai – dvasinio augimo, savipagalbos praktikos bei kiti įdomūs požiūriai. Kas svarbiausia, kiekvienos disciplinos indėlis į koučingą yra ypač aiškiai aprašytas ir pateiktas per praktinę prizmę. Čia nėra ilgų teorinių išvedžiojimų, tiks esminiai dalykai, kaip sakoma – viskas išdėstyta punktais.

Man asmeniškai ypač įdomus buvo paskutinis knygos skyrius, kuriame pateikti pačių koučingo specialistų tobulėjimo aspektai. Pavyzdžiui, D. Clutterbuck pateikia koučingo specialistų brandos ir kompetencijų modelį, kuris leidžia įsivertinti savo darbo būdus bei kompetenciją. O J. Rogers užbaigia knygą kritišku požiūriu į koučingo profesiją.  Ji pateikia daug iššūkių, tokių kaip naujų darbo būdų įsisąvinimas, koučingo modelių atsisakymas ar nusistovėjusių požiūrių į koučingą keitimas.

Apibendrinant, tai yra puiki kiekvieno koučingo specialisto stalo knyga, kurią galima atsiversti tada, kai reikia spręsti kokią nors neįprastą kliento problemą, galvoti apie ilgalaikes koučingo programas arba įsisavinti naujas koučingo teritorijas. Knyga norintiems augti ir tobulėti.

This post is also available in: English [3]


Article printed from Koučingo blogas: http://coachingblog.lt

URL straipsnis: http://coachingblog.lt/knygu-lentyna/knyga-the-handbook-of-knowledge-based-coaching-from-theory-to-practicel-wildflowerd-brennan/

URLs:

[1] Image: http://coachingblog.lt/wp-content/uploads/2012/03/leni-leni.png

[2] lankėsi : http://coachingblog.lt/koucingo-zmones/interviu-su-dr-leni-wildflower-apie-pokycius-ir-atsakomybe-padeti-augti-kitiems/

[3] English: http://coachingblog.lt/en/

Copyright © 2011 Koučingo blogas. All rights reserved.