Šiame tekste noriu apžvelgti tam tikrus asmeninius šių metų patyrimus apie koučingą. Tai yra paskutinis Coachingblog.lt įrašas šiemet.

Pirmiausia noriu pasidžiaugti man pačiu svarbiausiu šių metų įvykiu. Šiemet išėjo antroji mano knyga „Koučingo Technikos“, kurios populiarumas mano nuostabai viršijo visus lūkesčius. Tikrai labai kuklinuosi, bet pasidalinsiu: leidykla Vaga knygos tiražą kartojo tris kartus. O ir iš koučingo bei organizacijų aplinkos sulaukiau gerų atsiliepimų. Buvo smagu girdėti, kad knyga vertinga ne tik turiniu, bet ir forma – trumpa, konkreti, aiški, ergonomiška. Ką gi, tikrai miela. Ačiū visiems, kurie pasidalinote savo nuomone.

Šiemet neįprastai daug teko darbuotis įvairiose organizacijose, kurių vadovus mokiau įtraukti koučingą į savo veiklą. Nežinau, kurie išmokome daugiau –  jie iš manęs ar aš jų. Manau, kad pastarasis variantas. Supratau, kad vadovai neveda koučingo pokalbių, kaip, kad manyta iki šiol. Jie tik naudoja koučingo principus bei metodus ir taiko juos savo kasdieniame bendravime. Visa tai sąlygojo kitokį mano paties požiūrį į koučingo mokymus. Programos, kurios skirtos vadovams, turi būti rengiamos ir pateikiamos kitaip nei koučingo specialistų ruošimo mokymai. Supratau, kad mokymų temos ir praktika turi glaudžiai derėti su organizacijų kontekstu. Esu dėkingas visoms auditorijoms, kuriose turėjau garbės lankytis ir patirti įžvalgų.

Šiemet daug dėmesio skyriau koučingo įvaizdžiui Lietuvoje. Rašiau straipsnius, dalyvavau konferencijose ir susitikimuose. Viešojoje erdvėje pateikiau keletą pavyzdžių ir nuorodų į mano galva klaidingai koučingą apibrėžiančias priemones. Paviršutiniškumas, perdėtas pozityvumas, pseudo išmintis ir bereikalinga egzaltacija klaidina koučingu pasinaudoti norinčius žmones. Manyčiau, kad jei norime reabilituoti (taip, reabilituoti) koučingą Lietuvoje, viešojoje erdvėje turėtume skleisti daugiau adekvataus ir profesionalaus koučingo turinio. Ačiū visiems, kurie diskutavote ir palaikėte šią poziciją.

Kaip gerą to pavyzdį galiu pateikti tendenciją, kuri rodo, jog sparčiai daugėja tyrimus koučingo srityje atliekančių žmonių. Esu dėkingas visiems studentams ir lektoriams, kurie pasitikėjo manimi ir šiemet kreipėsi dėl konsultacijų. Buvo smagu prisidėti prie jų gerų darbų koučingo labui.

Kitų metų planai koučingo srityje jau beveik sudėlioti, nebent gyvenimas pasiūlys kokių nors netikėtų galimybių. Kartu su dar dviem kolegomis pradėjome rašyti naują knygą apie darbo su auditorija būdus. Tai bus praktiškas įvairių darbo su grupėmis technikų vadovas. Knyga turėtų pasirodyti kitų metų pabaigoje. Knyga rūpinsis leidykla Vaga.

Ketinu toliau aktyviai dalintis patirtimi ir čia – Coachingblog.lt svetainėje. Kviečiu susisiekti su manimi visus turinčius gerų minčių, mėgstančius rašyti ir turinčius ką pasakyti. Ypač kviečiu savo straipsniais pasidalinti tuos, kurie rašėte mokslinius darbus koučingo ar su koučingu susijusiomis temomis.

Pabaigai noriu palinkėti visiems gražių švenčių. Būkite sveiki ir mylimi.

Tegul viskas klostosi tik į gera.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

HTML tags are not allowed.