Coachingblog.lt pristato Evaldo Savickio, koučingo kliento, istoriją. Tai yra laisva Evaldo esė apie jo patyrimą koučinge. Evaldas yra verslininkas, UAB „Vesta Consulting“ kompanijos įkūrėjas, licenzijuotas BREEAM tarptautinis vertintojas. Džiaugiuosi, kad man pavyko prikalbinti Evaldą pasidalinti šiomis mintimis. Siekdamas išlaikyti kuo didesnį objektyvumą, paprašiau Evaldo neminėti koučingo specialisto su kuriuo jis dirbo. Kviečiau Evaldą susikoncentruoti į savo asmeninį patyrimą. Tad…Evaldai, ačiū už šį puikų tekstą!

Evaldas Savickis. Koučingo kliento istorija: apie mažą, bet labai tvirtą žingsnį

Mano istorija gana standartiška ir populiari šiomis dienomis. Sėkmingai dirbau tarptautinėje kompanijoje, buvau gerai vertinamas kolegų ir vadovų, tačiau jaučiausi ne savame kelyje. Ilgai nesvarstęs nusprendžiau palikti kompaniją ir pradėti ieškoti savo tikros laimės. Toks gražus sutapimas, kad permainos mano gyvnime (galima sakyti, tiek profesiniame, tiek asmeniniame) įvyko sulaukus 30 m. Maniau, kad tai – puikus ženklas, nulemsiantis man sėkmę. Tuo metu buvau įsitikinęs, kad atrasti mėgstamą ir pajamas nešančią veiklą bus gana paprasta: pailsėsiu, pakeliausiu, apgalvosiu ir imsiuos veiklos…

Dideliam nusivylimui taip nebuvo! Kelis mėnesius „ilsėjausi“ nuo darbų ir monotoniško gyvenimo ritmo, dariau viską, kas padėtų persilaužti ir suprasti – ką noriu toliau veikti? Pasirodo, kad tai – sunki užduotis… Tuo metu jaučiau didelį alkį naujai informacijai, skaičiau verslo aktualijas, įdomius straipnsius, žinomų visuomenės veikėjų sėkmės istorijas. Vienas straipsnis mane itin sudomino… Jame buvo rašoma apie koučingą, jo tradicijas užsienyje ir Lietuvoje. Pagalvojau, kad turiu tai išbandyti.

Iškilo klausimas – kaip susirasti tinkamą koučingo specialistą? Mano draugai ir bičuliai pakankamai novatoriški, atviri ir daug keliaujantys žmonės, todėl koučingo specialisto paieškas pradėjau nuo rekomendacijų savo draugų rate. Staigmena! Vieni nėra susidūrę ir negali nieko rekomenduoti, kiti visai nėra girdėję apie koučingą. Teko pasikliauti internetu. Labai džiaugiuos, kad pavyko rasti straipsnį, kuriame autorius supažindino su koučingo specialisto vaidmeniu ir kaip pasirinkti tinkamą gyvenimo trenerį. Visomis autoriaus rekomendacijomis pasinaudojau, surinkau informaciją apie Lietuvoje savo veiklas vykdančius koučingo specialistus ir su vienu iš jų, kuris pasirodė profesionaliausias, sutarėm susitikti. Pirmo susitikimo tikslas buvo tiesiog susipažinti, pabendrauti, išsiaiškinti mano tikslus ir pabandyti vienas kitą suprasti. Specialistas paliko gerą įspūdį, pajaučiau, kad galiu juo pasitikėti, todėl sutarėm bendromis jėgomis išspręsti mano problemas.

Turėjau daug laisvo laiko, kurį skyriau asmenybės ugdymui ir savo mėgstamos veiklos paieškoms. Todėl su koučingo specialistu sutarėm susitikti du kartus per savaitę. Pirmi susitikimai buvo nelengvi, turėjau atlikti nemažai laiko reikalaujančius namų darbis ir užduotis. Iš karto supratau, kad treneris tikrai nepatars ir neparodys pirštu, ką ir kaip reikia daryti. Jo vaidmuo visai kitoks, nei galvojau. Jis tiesiog formulavo aiškius klausimus, į kuriuos turėjau atsakyti, vystė pokalbius reikiama kyptimi. Dažnai turėjau išeiti iš komforto zonos, kad galėčiau teisingai ir sąžiningai sau atsakyti į tuos klausimus. Tai buvo svarbiausios akimirkos suvokiant savo galimybes ir norus, ieškant savęs, iškeliant sau gyvenimo tikslus, kuriant ir projektuojant mėgstamos veiklos modelį. Dialogai su specialistu praeidavo gerai, jaučiau jo empatiją ir pasitikėjimą, todėl jau po pirmų sesijų jaučiausi užtikrinčiau. Atsirado aiškūs klausimai, aiškūs atsakymai, aiškios kryptys. Supratau, kad mano ateitis priklauso tik nuo manęs, nuo mano pastangų ir motyvacijos. Jau po kelių susitikimų išsigryninau tris veiklas, kurias galėjau pradėti plėtoti. Apsispręsti kurios imtis tuo metu man padėjo koučingo specialisto pateikta užduotis – „mind map“. Taigi, tikslas buvo pasiektas! Treneriui pasakiau „Ačiū ir iki susitikimo“.

Dabar plėtoju savo įkurtą novatorišką bendrovę, kuriu bendraminčių kolektyvą ir mėgaujuosi įdomia bei dinamiška veikla. Esu dėkingas savo koučingo specialistui už pasitikėjimą, atvirumą, profesionalumą ir tiksliai pateiktus klausimus. Tikrai rekomenduočiau visiems žmonėms, sprendžiantiems vienokias ar kitokias profesines (ar asmenines) problemas ir nerandantiems tinkamų sprendimų, pasinaudoti šia puikia efektyvia priemone, t.y. asmeninio koučingo specialisto paslaugomis. Kiekvienam žmogui sava problema yra svarbiausia, kuri kliudo kasdieniniame gyvenime. Dialogas su koučingo specialistu padeda atrasti sprendimus problemų įveikimui, atlaisvina mintis ir idėjas platesniems keliams bei naujoms pergalėms. Linkiu visiems žengti tą mažą, bet labai tvirtą ir svarbų žingsnį savo asmenybės ugdyme.

One comment on “Koučingo kliento istorija: apie mažą, bet labai tvirtą žingsnį

  1. Kęstutis on said:

    Ačiū už pasidalinimą! Turiu viltį, kad ateis laikas, kai koučingą atrasime ne tik problemų sprendimui, juk koučingo paskirtis, jei tai būtų vaistas, ne tada, kai skauda ar sergi, o tada, kai nori būti sveikas

    VA:F [1.9.10_1130]
    Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

HTML tags are not allowed.