Atsiverčiau Coachingblog.lt tekstus, kuriuos rašiau kiekvienų metų pabaigoje ir pamačiau, kad tokiu metu atsisuku atgal ir apžvelgiu nuveiktus darbus. Tai toks laikas, kada ilgoje bėgimo distancijoje suplukęs stabteliu ir pasižiūriu į nubėgtus kilometrus, jiems skirtas jėgas. Kiek daug visko liko už nugaros, kiek dar daug visko laukia priekyje. Tad ir dabar, šiame paskutiniame 2014 – ųjų metų įraše, užmesiu žvilgsnį į svarbiausius su koučingu susijusius ir man šiemet nutikusius įvykius. Skaityti daugiau…

Šiame tekste noriu apžvelgti tam tikrus asmeninius šių metų patyrimus apie koučingą. Tai yra paskutinis Coachingblog.lt įrašas šiemet.

Pirmiausia noriu pasidžiaugti man pačiu svarbiausiu šių metų įvykiu. Šiemet išėjo antroji mano knyga „Koučingo Technikos“, kurios populiarumas mano nuostabai viršijo visus lūkesčius. Tikrai labai kuklinuosi, bet pasidalinsiu: leidykla Vaga knygos tiražą kartojo tris kartus. O ir iš koučingo bei organizacijų aplinkos sulaukiau gerų atsiliepimų. Buvo smagu girdėti, kad knyga vertinga ne tik turiniu, bet ir forma – trumpa, konkreti, aiški, ergonomiška. Ką gi, tikrai miela. Ačiū visiems, kurie pasidalinote savo nuomone. Skaityti daugiau…

Coachingblog.lt dalijasi skaitytojos Robertos Petrauskaitės mintimis apie koučingo mokymus.

Roberta Petrauskaitė

Kaip aš norėčiau, kad mane mokytų koučingo?

Koučingas, koučingas, koučingas..,- jau kurį laiką, skamba mano balsas draugų ausyse. Pati apie tai nenustoju galvoti ir kalbėti, bet vis nedrįstu imtis praktikos. To priežastis – daugybė klausimų ir kasdieninės paieškos bandant rasti atsakymus.  Tačiau ieškojimas tuo ir žavus, kad visada yra galimybė atrasti ką nors nauja ir nepaprasta.

Visai neseniai buvau svečias vienoje koučingo mokyklų ir ten supratau, kad koučingas yra tokia delikati sritis, kad sunku būtų kalbėti apie bet kokį mokymosi modelį, kuris tinka visiems. Todėl pasidalinsiu mintimis apie savo idealius mokymus. Skaityti daugiau…

Galima.

Šis įrašas yra apie kito žmogaus – mąstymo ir kartais veiksmo partnerio svarbą. Apie kito žmogaus gebėjimą padėti mums pamatyti kitą kampą. O kartais ir kitą pasaulį. Savo pačių pasaulį, žinoma.

Šį kartą – nieko moksliško.

Mes kasdien tai darome – taikome koučingą sau, tik – du dalykai. Pirma, dažnas mūsų apie tai nežino, nes mintys veja viena kitą ir nepaveja.

Antra, darome tai kaskart taip pat. Mintys sukasi tais pačiais ciklais, tais pačiais ratais. Ir beveik niekas nesikeičia.  Kažkas sako, – užstrigau. Kažkam tai – rutina, dar kažkas vadina tai tuo pačiu per tą patį.

Mums sunku taikyti koučingą sau, nes savęs klausiame tų pačių klausimų ir atsakome į juos dažniausiai taip pat. Žinoma, jei tokia sesija su savimi yra suplanuota, jei skiriame tam specialaus laiko, tuomet ir koučingas pačiam sau bus veiksmingesnis. Skaityti daugiau…

Ar tikite, kad ateinančio savaitgalio akcija prekybos centre yra nuoširdi verslininkų nuolaida ir, kad jūs iš tikrųjų sutaupysite?

Taip, žinau tą nusivylimą, kai vitrinos lange pamatę 50% nuolaidą reklamuojantį stendą pastebite užknisantį žodelį iki.

Žinau tą džiaugsmą, kai ieškodami kelionės atostogoms pamatote puikų pasiūlymą. Taip pat žinau tą susierzinimą, kai tą pačią sekundę pastebite, kad prie viliojančios kainos puikuojasi kitas užknisantis žodelis – nuo.

Žinau, kad nebesidomite patraukliais pasiūlymais, nes jie pažymėti žvaigždute. Taip, tos suknistos papildomos sąlygos.

Neabejoju, jūs netikite politikų pažadais, bet juk kas nors turi būti išrinktas. Netikite tais žmonėmis geltonuose puslapiuose ar dar geltonesniuose portaluose, bet juk reikia kažkaip pramogauti.

Žinau, kad bent vieną kartą esate nuėję į plačiai reklamuojamą seminarą, kuriame buvo žadama atskleisti sėkmės paslaptis, tačiau vietoje sėkmės paslapčių ten radote klišėmis besisklaidantį „guru“. Skaityti daugiau…

Mokau koučingo daugelio žmonių ir neretai susiduriu su klausimu – kodėl vienos auditorijos koučingą priima palankiau, o kitos priešinasi?  Matyt, ne dėl to, kad kažkas su mumis negerai. Ne dėl to, kad pavasaris vėluoja. Regis dalykai slypi kitur.

Mano galva, skirtingi koučingo vertinimai yra užprogramuoti požiūryje į mokymą ir santykį su mokytojais. Šį požiūrį skirtingi žmonės savu laiku skirtingai patyrė.

Yra žmonių kuriems labai keista, kai mokytojas nieko nepataria. Jie laukia receptų. Kitus patarimai erzina, nes tiesos ir receptų jie nori ieškoti patys. Skaityti daugiau…

Man patinka būti ten, kur dar nedaug kas buvo. Arba ten, iš kur dauguma jau išėjo. Pavyzdžiui, man visada patiko alternatyvi muzika. Mano kiemiokai klausė metalą, tačiau man labiau patiko post punk. Na ir kas, kad buvau spaudžiamas augintis ilgus plaukus. Aš šventai tikėjau, kad suvelti plaukai a la Robert Smith yra kiečiau nei trys neskalbtos metalistų galvos.

Dabar man patinka krautrock. Tai – muzika, kurios beveik niekas nebeklauso. Savo laiku daugelis iš jos juokėsi. Jau vien pavadinimas programuoja šypseną (viena tiesioginių reikšmių – kopūstų rokas). Štai vienas vokietis kolega kikendamas ką pasakė: So strange taste for a Lithuanian to listen to old German rock music.

Na ir kas. Aš galiu dėl tokios muzikos po darbo nulėkti į kitą miestą ir degalinėje valandą pralaukti bičo, kuris iš šalies pakraščio veža man  trisdešimt šešerius metus per rankas ėjusią plokštelę. Vieni pasakytų – išsidirbinėji. Aš atsakyčiau – ieškau ir atrandu. Tai, ko kiti dar neatrado.  Arba tai, ką kiti jau seniai pamiršo. Galbūt kas nors man lengvą diagnozę pastatytų, bet sutikite, tame yra kažko.

Skaityti daugiau…

Jei neturite laiko skųstis savimi ar aplinka, o miegoti einate su mintimi „šiandien buvo prasminga diena“, šis tekstas – ne jums.

Aną savaitę teko šiek tiek pakeliauti. Ir geriausia ką galima daryti kelionės metu, tai… sustoti ir leisti sau šiek tiek pamąstyti. Mąstyk nemąstęs, bet gera mintis visada ateina netikėtai, kaip kad lašas nuo stogo už apykaklės netikėtai nulaša. Tad beskubant į vėlyvą lėktuvą milžiniškame Frankfurto oro uoste kaktomuša susidūriau su kitu tokiu pat į orlaivį lekiančiu žmogumi. Vos spėjęs jo atsiprašyti, akies krašteliu užmačiau reklaminį stendą, kurį čia pat nufotografavau. Tai buvo geriausias kokios nors nuvalkiotos minties pratęsimas. Akivaizdus ir teisingas iki negalėjimo. Na, pavyzdžiui, panašus į šį: Duok kvailiui kelią…tai šis paprašys jį išasfaltuoti. Skaityti daugiau…

Coachingblog.lt pristato Evaldo Savickio, koučingo kliento, istoriją. Tai yra laisva Evaldo esė apie jo patyrimą koučinge. Evaldas yra verslininkas, UAB „Vesta Consulting“ kompanijos įkūrėjas, licenzijuotas BREEAM tarptautinis vertintojas. Džiaugiuosi, kad man pavyko prikalbinti Evaldą pasidalinti šiomis mintimis. Siekdamas išlaikyti kuo didesnį objektyvumą, paprašiau Evaldo neminėti koučingo specialisto su kuriuo jis dirbo. Kviečiau Evaldą susikoncentruoti į savo asmeninį patyrimą. Tad…Evaldai, ačiū už šį puikų tekstą!

Evaldas Savickis. Koučingo kliento istorija: apie mažą, bet labai tvirtą žingsnį

Mano istorija gana standartiška ir populiari šiomis dienomis. Sėkmingai dirbau tarptautinėje kompanijoje, buvau gerai vertinamas kolegų ir vadovų, tačiau jaučiausi ne savame kelyje. Ilgai nesvarstęs nusprendžiau palikti kompaniją ir pradėti ieškoti savo tikros laimės. Toks gražus sutapimas, kad permainos mano gyvnime (galima sakyti, tiek profesiniame, tiek asmeniniame) įvyko sulaukus 30 m. Maniau, kad tai – puikus ženklas, nulemsiantis man sėkmę. Tuo metu buvau įsitikinęs, kad atrasti mėgstamą ir pajamas nešančią veiklą bus gana paprasta: pailsėsiu, pakeliausiu, apgalvosiu ir imsiuos veiklos… Skaityti daugiau…

Su dideliu džiaugsmu pristatau pirmąjį konkursinį esė, kurį Coachingblog.lt atsiuntė Justina Kuckailienė. Jei jums patiko šis tekstas, spauskite nykštį aukštyn straipsnio apačioje. Jei norite dalyvauti šiame konkurse – atsiųskite savo esė!

Laisvasis esė 2012 02 18

 Justina Kuckailienė

Viščiukas moko vištą arba vaikai auga, o mes tobulėjam

…skiriu tiems, kurie kažkada buvote vaikai (reiškia – visiems)

Vasaris. Artėja kovas. Kažkaip tas laikas nevidonas. Čia žiūrėk saulė vartėsi įkaitusiose kopose, čia žiūrėk lietus taškėsi pilkumoje, štai gatves užvertė šalčio ir sniego lavinos. Žiūrėk tuoj kiaušinius ridensime šlaitan, čia vėl jūroje skalausime pėdas. Skaityti daugiau…