Tokį klausimą kelia Dr. Aistė Dromantaitė, kuri parašė šviežią straipsnį apie tai, kaip jai sekėsi diskutuoti apie koučingą respektabiliame psichologų kongrese „Ieškoti. Atrasti. Dalintis“.

Žinia, kad kolegos psichologai kelia pagrįstus (tik kartais labai jau ironiškus) klausimus apie koučingo metodą, veiklą bei profesiją, todėl, pasak Aistės, diskusija buvo tikrai karšta.

Nors į straipsnyje aptartus klausimus atsakymai labiau šioje srityje pažengusiose šalyse jau buvo atsakyti prieš gerą dešimtmetį, tikiuosi, kad šiandieniniai Aistės atsakymai bus naudingi ne tik klausimus kėlusiems. Tikiu, kad naudą gaus ir tie, kurie studijuoja koučingą ar žinių ieško savarankiškai, be tikslo patvirtinti savo išankstines neigiamas nuostatas.

 

Dr. Aistė Dromantaitė – Mykolo Romerio universiteto docentė, mokymų lektorė, sertifikuota koučingo specialistė (baigė Tarptautinę Lyderystės ir Koučingo mokyklą NovaTerra (Belgija)). Aistė yra kelių knygų autorė ir bendraautorė, įvairių nacionalinių ir tarptautinių mokslo tiriamųjų straipsnių autorė, viena pagrindinių koučingo magistrantūros programos kūrėjų, aktyvi visuomeninės veiklos dalyvė. Taip pat Aistė yra Tarptautinės Akademinės vadybos ir administravimo (AVADA) asociacijos narė.

SKAITYTI STRAIPSNĮ UŽ KĄ IR KODĖL TAIP NEMYLIME KOUČINGO SPECIALISTŲ?

Daugiau apie koučingo ir terapijos sandūrą: Kritiškas požiūris: koučingas ir psichoterapija – draugiški kaimynai ar priešiškos valstybės? 

Daugiau apie koučingo kritiką: Koučingo dekonstrukcija – abejonės, kritika, perspektyvos 

Internetinė apklausa: Ką iš tikrųjų žmonės mano apie koučingą? 

 

 

 

4 comments on “Už ką ir kodėl taip nemylime koučingo specialistų?

 1. Kęstutis on said:

  Ačiū už išsamų tekstą su visa eile argumentų. Dar pagalvojau, kad susiėjus ir sudėjus į krūvą kelių kolegų argumentus, taptume dar turtingesni ir dar geriau atstovautume profesiją :)

  VA:F [1.9.10_1130]
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
  • Taip, Kęstuti, reikia vienytis :) ir tą, manau, reiktų daryti globaliu mastu ir autoriteto vardu. Tam tikra prasme tai bando daryti ICF’as, tik visa tai labai iš lėto vyksta… Kokybiško koučingo ir jo apibrėžties, veiklos reikia, kad būtų kuo mažiau mitų. :)

   VA:F [1.9.10_1130]
   Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
 2. Labai ačiū už straispnį!

  VA:F [1.9.10_1130]
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

HTML tags are not allowed.