- Koučingo blogas - http://coachingblog.lt -

Mitai apie koučingą (3)

Paskelbė Tomas Misiukonis - Rugsėjis 6, 2011 @ 11:33 pm In Autorių straipsniai | Komentarų nėra

>Mitas Nr.3: Koučingas yra panacėja

Esu už tai, kad objektyviai žvelgtume į visas pagalbos kitiems formas, tame tarpe ir į koučingą. Atsimenu save kai pirmą kartą susižavėjau koučingu. Pradžioje buvau taip įtikėjęs koučingo galia, kad maniau, jog ši veikla gali iš esmės pakeisti tradicinį vadovavimą ar padėti daugelyje situacijų. Didėjant patirčiai koučinge keitėsi ir mano požiūris – dabar koučingą laikau vienu iš veiksmingų mokymosi ir tobulėjimo būdų.

Šiame strapsnyje pateiksiu kelias įžvalgas kodėl koučingas negali būti veiksmingas visose situacijose ar organizacijose. Tai mano kuklus atsakas į kartais perdėtą koučingo specialistų entuziazmą apie koučingą.

Koučingas ir tradicinis vadovavimas

Vesdamas daugelį seminarų vadovams koučingo tema ir stebėdamas jų praktiką, padariau išvadą, kad koučingas gali padėti ne visose darbo situacijose. Koučingas yra mažiau veiksmingas tose situacijose, kurioms koučinge dalyvaujantys darbuotojai turi nedidelę įtaką.

Pavyzdžiui, žmogus sprendžia darbo krūvio klausimus. Nors jis moka tinkamai sudėlioti savo darbų prioritetus, gali būti, kad jis paprasčiausiai nespėja atlikti užduočių dėl didelės jų apimties ar netinkamai paskirstyto klientų srauto. Tokiu atveju vadovas tikriausiai neugdys darbuotojo ir neklaus „ką tu dar gali padaryti?“. Vadovas imsis spręsti šį klausimą naudodamas įprastas vadybines priemones, tokias kaip darbų organizavimas, papildomų resursų pritraukimas ir kita. Noriu pasakyti, kad atsakomybė už šios situacijos sprendimą jau bus pas vadovą. Tuo tarpu darbuotojas liks atsakingas už savo elgesio pokyčius, įgūdžių lavinimą, sprendimų priėmimo gerinimą ir kitus nuo jo priklausančius dalykus.

Nepatyrę vadovai neturėtų koučingo taikyti kiekviename žingsnyje. Pirmiausia reikalinga įvertinti kiek situacijos sprendimas priklauso nuo darbuotojo, kokia yra jo atsakomybė. Kita vertus, net ir tose situacijose, kurioms darbuotojas įtakos neturi, galima sudaryti sąlygas asmeniniam darbuotojo indėliui. Grįžtant prie mano minėto pavyzdžio, darbuotojas gali vadovui parekomenduoti kaip būtų galima spręsti susiklosčiusį darbų krūvio klausimą („ką tu man patartum?“). Gali būti, kad darbuotojas pasiūlys gerų idėjų kaip perskirstyti darbus, kaip pagerinti jų atlikimą ar kitus dalykus, kuriuos galima atlikti čia ir dabar („Kaip tu spręstum“?).

Koučingas ir kompetencijos branda

Koučingas yra labai veiksmingas mokymosi būdas tiems, kas jau turi daug žinių ir yra pradėję lavinti įgūdžius. Kitaip tariant, koučingas bus veiksmingas tiems žmonėms, kad turi pakankamai aukštą kompetencijos brandą – išmano savo darbą, gali plėsti savo funkcijas bei prisiimti didesnę atsakomybę. Pavyzdžiui, jei norime tobulėti viešąjame kalbėjime ar vadovavime ir jau turime daug patirties šiose srityse, koučingas mums labai tiks, nes tobulėjimui naudosime savo vidinius resursus. Tačiau jei dar neturime reikiamų žinių ir patirties, tuomet pirmiausia pasirūpinsime žiniomis, tik tada naudosimės koučingu. Tad greičiausiai pradžioje eisime į tradicinius mokymus, kurie suteiks mums reikiamą teorinę ir praktinę bazę.

Kitas pavyzdys. Įsivaizduokite jauną darbuotoją kuris ką tik prisijungė prie komandos. Pirmiausia jis, grubiai sakant, turi suprasti kur kas yra padėta ir kaip bei ką jis turi daryti. Todėl vadovas greičiausiai jo neklaus klausimo „o kaip tu manai?“. Vadovas imsis šį žmogų instruktuoti, t.y. jam tiesiogiai pasakys kaip kas turi būti padaryta, galbūt parodys pavyzdį. Ilgainiui, kai šio darbuotojo kompetencija ir motyvacija išaugs, tik tada vadovas galės jį ugdyti ir padėti jam augti toliau. Galbūt koučingas pagelbės šiam darbuotojui kai jis norės praplėsti savo darbo sritis ar imtis atsakingesnių darbų. Koučingas pasiteisins, kai šis darbuotojas savo konkrečiame darbe įgys daugiau patirties ir potencialo.

Mitas Nr. 1 [1]

Mitas Nr. 2 [2]

This post is also available in: English [3]


Article printed from Koučingo blogas: http://coachingblog.lt

URL straipsnis: http://coachingblog.lt/autoriu-straipsniai/mitai-apie-koucinga-3/

URLs:

[1] Mitas Nr. 1: http://coachingblog.lt/autoriu-straipsniai/mitai-apie-koucinga-1/

[2] Mitas Nr. 2: http://coachingblog.lt/autoriu-straipsniai/mitai-apie-koucinga-2/

[3] English: http://coachingblog.lt/en/

Copyright © 2011 Koučingo blogas. All rights reserved.