- Koučingo blogas - http://coachingblog.lt -

Mitai apie koučingą (2)

Paskelbė Tomas Misiukonis - Rugsėjis 1, 2011 @ 11:22 pm In Autorių straipsniai | Komentarų nėra

Mitas Nr.2. Koučingas pas mus neveiks.

Šį mitą girdžiu daugelyje auditorijų. Bėda ta, kad ši išvada dažnai padaroma pernelyg greitai. Gali būti, kad koučingas kai kuriose organizacijose neprigis dėl natūralių priežasčių ir tai yra normalu. Tačiau prieš pradedant nagrinėti išorines, regis iš pirmo žvilgsnio akivaizdžias priežastis, kviečiu pažvelgti į gilesnius asmeninius dalykus. Beje, kad būčiau objektyvus, kitą savaitę nagrinėsiu mitą „koučingas yra panacėja“.

Bijome pokyčių

Koučingo tikslas yra skatinti pokyčius. Ir žvelgiant plačiau – koučingą taikantys vadovai jau patiria pokytį. Jie bendrauja kitaip – vietoje nurodymų užduoda daugiau klausimų, yra atidesni pašnekovams, kuria su jais šiltesnį santykį. Ir kai kur tokia asmeninė vadovo transformacija gali būti sutikta mažų mažiausiai su lengva pašaipa. Vadovas, patyręs neigiamus išorės vertinimus gali vengti vesti koučingo pokalbius.

Kuomet taip nutinka, esame linkę kaltinti akivaizdžiausią priežastį – naujovę, kurios ėmėmės. Neva ji neveikia, neva ji mus pavedė. Keiksnojame ir žmones, kurie tas naujoves atnešė – „tai, ką jūs sakėte – neveikia!“. Galbūt tai iš dalies paaiškina kodėl kartais skeptiškai žiūrime į koučingą, kuris mūsuose dar yra nauja praktika.

Tikiu, kad kiekvienoje organizacijoje šalia nerimaujančių dėl pokyčių žmonių yra tie, kurie palaiko pokyčius. Pastarieji yra atviri naujovėms, nebijo bendrauti ir dirbti kitaip. Nebijo klysti! Tad sakantys, kad kažkas kažkur pas mus neveiks greičiausiai baiminasi likti vieni su savo nuomone ir garsiai ieško sąjungininkų.

Pažįstu daug vadovų, kurie taiko koučingą savo darbe. Jie visai nesijaudina dėl to, kad su savo pavaldiniais bendrauja nedirektyviai ar kaip kitaip neatitinka tradicinio vadybininko vaidmens. Vadovauti koučingo stiliumi jiems yra įprasta ir prasminga veikla. Jau rašiau apie koučingą įgalinančias vadovų nuostatas čia [1]ir čia [2]. Būtent šie žmonės mane įkvepia tikėti koučingu – paprastu ir efektyviu vadovavimo įrankiu.

Painiava su eitiketėmis

Tam tikros painiavos atsiranda tada, kai koučingas vertybiškai netinka kai kuriems vadovams ar organizacijoms. Būna dar blogiau, kai organizacija deklaruoja turinti koučingo kultūrą, tačiau koučingo iniciatyvos realiai nevyksta – vadovai neveda koučingo pokalbių! Kita painiavos priežastis – daugybė požiūrių bei skirtingų patirčių su koučingu. Buvo metas, kai kiekvienas konsultantas ie koučingą kalbėjo skirtingai bei paslaptingai, tad kai kurios organizacijos šios painiavos pasekoje net nebenori girdėti žodžio „koučingas“.

Koučingas yra apie ryšį su kitu žmogumi, tikėjimą jo galimybėmis, pagarbą jam ir jo priėmimą. Organizacijose, kuriose tai netoleruojama, ar nepakliūna į jų tikrųjų vertybių sistemą, koučingas gali būti nepriimtinas. Ir tada labai lengva koučingą neteisingai interpretuoti ar klijuoti jam netaiklias etiketas.

„Kam mums šita psichologinė lyrika?“ – kartą man pasakė vienas vadovas. Ir jis buvo…teisus. Koučingas kaip ir bet kokia kita veikla tinka ne visiems. Koučingas gali būti atliekamas paviršutiniškai, tačiau tokiu atveju jis nebus veiksmingas. Tad neverta koučingo daryti vien dėl koučingo ir per jėgą brukti jo idėjų kitiems.

Vadovai, norintys taikyti šį darbo būdą, turi išmanyti koučingo veikimo mechaniką, suprasti jo prasmę ir gebėti parodyti koučingo naudą. Ir paprasčiausias būdas tą padaryti – pirmiausia patiems sudalyvauti koučingo pokalbiuose.

Mus stabdo…greitis

Mes labai greitai nusprendžiame kas yra tinkama ir kas ne. Tai dėl to, kad dirbdami organizacijose skubame, gyvename rutina, o ne refleksija. Jei kas nors iš išorės mums pasiūlo dirbti kitaip, ar bent jau stabtelėti ir skirti laiko sau, mes susierziname. O kartais baiminamės, kad mums gali nepatikti tai ką atrasime. Ir natūralu, tada mes ginamės – „tai ne man“, „tai neveiks“, „tai ne mūsų organizacijai“. Taip ir su koučingu – skubėdami, gyvendami greitą gyvenimą savo įmonėse norime receptų ir efektyvių praktinių patarimų. Šiukštu, ne daugiau kaip ketvirčio puslapio apimties, nes neturime laiko jų visų perskaityti.

Taip, koučingas padeda atrasti receptus, deja, tam reikia šiek tiek laiko, nes atsakymų ieškome patys. Skubantiems – koučingas pirmiausia yra apie refleksiją, atsakomybę augti ir tik paskui apie veiksmą.

This post is also available in: English [3]


Article printed from Koučingo blogas: http://coachingblog.lt

URL straipsnis: http://coachingblog.lt/autoriu-straipsniai/mitai-apie-koucinga-2/

URLs:

[1] čia : http://coachingblog.lt/autoriu-straipsniai/apie-koucinga-ir-vadovu-nuostatas-pirma-dalis/

[2] čia: http://coachingblog.lt/autoriu-straipsniai/apie-koucinga-ir-vadovu-nuostatas-antra-dalis/

[3] English: http://coachingblog.lt/en/

Copyright © 2011 Koučingo blogas. All rights reserved.