Tradiciniai mokymai yra puiki galimybė greitai įsisavinti pagrindinius koučingo principus ir išbandyti juos saugioje praktikoje. Kad iš tokių mokymų gautumėte daugiausia naudos atkreipkite dėmesį į šiuos aspektus:

Kas yra programos autorius ir kas veda mokymus?

Rinkitės tokią mokymų programą, kuri yra parengta pagal naujausią koučingo tyrimais ir praktika pagrįstą madžiagą. Atkreipkite dėmesį, ar mokymų programos autorius ir vedantysis patys praktikuoja koučingą ir kokį išsilavinimą šioje srityje jie turi.

Paprašykite šių žmonių paaiškinti kokius konkrečius koučingo įgūdžius jie padės jums įsisavinti – po kelių dienų mokymų jūs turite žinoti kaip juos taikyti savo praktikoje.

Įvertinkite kokius papildomus dalykus mokysitės – norint sumaniau taikyti koučingą organizacijose, reikia susipažinti su tam tikrais organizacijų elgsenos teorijos pagrindais, su skirtingomis psichologijos perspektyvomis bei suaugusiųjų mokymosi aspektais.

Kaip organizuojama mokomoji koučingo praktika?

Siekite, kad kursų metu turėtumėte galimybę mokytis iš konkrečios koučingo praktikos, be to, ji turi sudaryti didžiąją dalį mokymų laiko. Ar po kiekvieno koučingo pokalbio jūs gausite profesionalų grįžtamąjį ryšį? Kuo remiantis bus teikiamas grįžtamasis ryšys, ar bus vertinamos konkrečios koučingo kompetencijos ir jų pagrindu sudaromi asmeninio tobulėjimo planai? Toks grįžtamasis ryšys yra būtina mokymosi prielaida – kuo jis kokybiškesnis ir konkretesnis, tuo jūs greičiau mokysitės.

Kaip įtvirtinami mokymuose įgyti įgūdžiai?

Koučingo pradmenis galima gauti per intensyvius dviejų-trijų dienų mokymus. Jei norite įtvirtinti tai ką išmokote, reikia šiek ilgesnės mokymų programos, kuri leistų praktikuoti koučingą jūsų darbo aplinkoje. Rekomenduočiau, kad pasirinkta mokymų programa būtų tęstinė. Po pirmųjų mokymų dienų jums reikėtų atlikti „namų darbus“ – pravesti keletą pokalbių su savanoriais klientais ar darbuotojais ir vėl grįžti į auditoriją kur tęsite mokymąsį. Dar geriau, jei jūsų „namų darbų“ praktiką stebės patyręs koučingo specialistas. Jis padės lavinti įgūdžius čia ir dabar – gavę jo grįžtamąjį ryšį jau kitame koučingo pokalbyje jausitės kur kas tvirčiau.

Kai kurios programos suteikia plačias palaikymo galimybes – dalyviai gauna tam tikrą skaičių valandų, kurias gali išnaudoti dirbdamas kartu su koučingo specialistu savo organizacijoje. Koučingas yra gana individuali mokymosi praktika, tad jei turėsite galimybę mokytis šio darbo būdo ir individualiai, tai reikšmingai sustiprins jūsų įgūdžius.

Kiek mokymų turinys yra pritaikytas prie organizacijos konteksto?

Koučingas organizacijoje skiriasi nuo įprastinio, taip vadinamo gyvenimo koučingo, kai į koučingo specialistą kreipiasi jo klientas ir nori spręsti įvairius asmeninio tobulėjimo klausimus. Tuo tarpu koučingą organizacijoje atlieka vadovai, kurie savo darbuotojams padeda nagrinėti su darbu susijusius tobulėjimo klausimus. Vadovo ir darbuotojo santykis yra kitoks nei laisvai samdomo koučingo specialisto ir jo kliento. Tad mokymų metu šis aspektas turi būti įvertintas ir atlieptas. Mokymų vedantieji turi išmanyti organizacijų darbo specifiką bei žinoti vadovavimo principus. Tik taip jie galės mokymų programą maksimaliai priartinti prie vadovų poreikių. Mokymų metu turi būti užtikrinta, kad atliekama praktika sietūsi su realiu vadovo darbu – čia turi būti nagrinėjamos tos situacijos, kurios iškyla vadovams dirbant su savo darbuotojais.

Kaip sudaryta mokymosi medžiaga?

Mokymų medžiaga turi suteikti platesnių žinių apie koučingą. Jei mokymų medžiaga bus pateikta aiškiai, suprantamai ir ją galėsite lengvai pritaikyti praktikoje, tai bus geras pasirinkimas. Teiraukitės nuorodų į mokymų medžiagos šaltinius. Įvertinkite ar ši medžiaga yra papildyta straipsniais, reikšmingais pripažintų užsienio koučingo specialistų pastebėjimais. Mokymų medžiaga turi leisti pažinti ir įvertinti skirtingas koučingo perspektyvas, modelius bei prielaidas.

One comment on “Koučingo mokymai: kokius rinktis?

  1. Sveiki, tai kokias konkrečiai mokyklas galėtumėte rekomenduoti?

    VA:F [1.9.10_1130]
    Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

HTML tags are not allowed.