Vienas populiariausių koučingo apibrėžimų teigia, kad koučingas – tai procesas, kurio metu atskleidžiamas (išlaisvinamas) asmens potencialas.

Populiariausias – ne tas žodis. Ko gero turėtų būti – pats gajausias. Leisiu sau padaryti prielaidą, kad toks gajus, jog net tapęs nuvalkiota kliše.

Aną vakarą į paieškos sistemą įvedžiau žodžius koučingas ir potencialas. Vien tik pirmame ekrano lange paieškos sistema pažėrė štai tokius koučingo apibrėžimus (pasikartojančius atmečiau):

  1. 1.       Koučingas – tai paprasta ir efektyvi metodika, kurios pagalba yra atskleidžiamas asmenybės vidinis potencialas.
  1. 2.       Žmonės, gyvenantys ir vadovaujantys koučingo stiliumi tiki, kad:

Kiekvienas žmogus turi neribotą potencialą;

Kiekvienas žmogus nori būti sėkmingesnis negu yra dabar;

Kiekvienas žmogus pats žino, kaip tapti sėkmingesniu – reikia tik padėti jam tai atskleisti;

Kiekvienas įsikišimas (patarimas) trukdo žmogui realizuoti savo potencialą.

  1. 3.       Koučingas – tai priemonė, kuri atrakina žmogaus potencialą veikti ir siekti maksimalių rezultatų.
  1. 4.       [Koučingas] tai procesas, padedantis:

Mobilizuoti vidinį potencialą

Išsigryninti tikslus

Surasti tiesiausią kelią juos pasiekti

Kurti ir išlaikyti vidinį balansą darbe ir gyvenime.

  1. 5.       Koučingas – tai paprasta ir efektyvi metodika, kurios pagalba yra atskleidžiamas asmenybės vidinis potencialas.
  1. 6.       Šiuo metodu dirbančio vadovo tikslas – padėti svarbiems įmonės darbuotojams didinti ir išnaudoti savo potencialą, siekiant asmeninių bei įmonės tikslų.
  1. 7.       Koučingas – tai pokyčių procesas, padedantis atskleisti kliento vidinį potencialą, padidinti efektyvumą bei pasiekti kokybiškai naujų rezultatų asmeniniame gyvenime ir profesinėje veikloje.
  1. 8.       Koučingas atskleidžia ir išvysto asmens potencialą, pašalina vidinius barjerus.

Įsivaizduokite, kad apie koučingą žinote labai mažai. Jūs ką tik perskaitėte keletą atsitiktinių koučingo apibrėžimų. Noriu paklausti, kokias mintis ir kokius lūkesčius jums sukelia ši paslauga?

Dar vienas pavyzdys. Net ir didžiausia pasaulyje koučingo specialistų bendruomenė ICF (International Coach Federation) savo oficialioje komunikacijoje naudoja tokį apibrėžimą: Coaching is a way of taking people out of their blindness, getting the possibility of creating whatever they want for their lives. (Pažodinis vertimas: koučingas yra būdas išvesti žmones iš aklumo ir suteikti galimybę sukurti jiems viską, ko jie gyvenime nori). Mano asmeniniu vertinimu, toks rinkodara persmelktas sakinys formuoja neadekvačius lūkesčius koučingui.

Į akis krito vieno iš koučingo specialistų – Andriaus Alechnovičiaus komentaras. Nors jis taip pat naudoja žodį potencialas, vis tik vėliau teigia, kad šis apibrėžimas skambus ir abstraktus:

Profesionalų koučingas apibūdinamas kaip paprasta ir efektyvi metodika, kurios pagalba yra atskleidžiamas asmenybės vidinis potencialas. Visi apibrėžimai skambūs, tačiau gana abstraktūs. 

Tiesa, dauguma pateikusių koučingo apibrėžimą, vėliau imasi aiškinti, ką iš tikrųjų reiškia koučingo sąvoka, tačiau ir ten neapsieina be ilgų ir abstrakčių komentarų. Prieš keletą metų ir pats tokiu būdu apibūdinau koučingą.

Iš pirmo žvilgsnio žodžio potencialas koučingo apibrėžime vartojimas teisingai. Koučingo proceso metu žmogus išmoksta, pradeda arba nustoja kažką daryti. Įsisąmonina pokyčius ir imasi juos įgyvendinti. Kadangi koučingo sesija ar programa dažniausiai baigiasi pokyčiu elgesio lygmenyje, galima teigti, kad šį pokytį žmogus įgyvendino panaudojęs savo potencialą. Kitaip tariant, ėmėsi to, ko anksčiau negebėjo padaryti ir energijos tam pasisėmė iš savęs paties.

Problemą įžvelgiu tame, kad nuolat eksploatuojant žodį potencialas, koučingo apibrėžimas gali prarasti savo aiškumą ir tikslumą. Kitaip tariant, apibrėžime pasigendu trumpo paaiškinimo, kaip koučingas vyksta, kas yra jo taikinys ir kokie yra koučingo apribojimai. Kuomet naudojami tokie plačioms interpretacijoms pasiduodantys žodžiai, ne visi, kurie domisi koučingu, gali tinkamai jį suprasti. Jeigu apibrėžimas interpretuojamas savaip, tuomet ir koučingo specialistai ar vadovai koučingą gali suvokti labai skirtingai.

Pavyzdžiui, pastebėjau, kad išgirdę žodį potencialas, vadovai susiraukia ir sako, kad toks apibrėžimas yra banalus, neatspindintis organizacijos konteksto, kuriame dažniausiai naudojamos kur kas konkretesnės sąvokos. Gerai suprantu vadovus – jiems reikia praktikoje panaudojamų įrankių, o ne abstrakčių klišių. Vienas vadovas yra pasakęs: koks dar potencialas? Atsakykite, ar šis metodas padės mano darbuotojams pasiekti daugiau? Atsakysite, kad toks vadovas rūpinasi tik organizacijos gerove. Taip, bet jie ten to ir susirinko.

Kita vertus, naudojant potencialo sąvoką, klaidinami ir koučingo klientai. Kiekvienam iš mūsų ši žodis sukelia skirtingas mintis ir svarbiausia, skirtingus lūkesčius. Nueisiu į koučingą ir ten atskleis mano potencialą. Suprask, gal nušvisiu, gal per valandą trukusį pokalbį pasieksiu tai, apie ką galvojau jau daug mėnesių.

Koučinge ne visada reikia potencialą atskleisti, arba bent jau pavadinti viską paprasčiau. Pavyzdžiui, jei klientas pageidauja apgalvoti asmeninius veiklos planus, tai potencialo atskleidimo čia neįžvelgiu. Šiuo atveju koučingas padeda pasidėlioti mintis, paskirstyti jas į reikiamas lentynas. Kitas žmogus ieško kokius žodžius jam naudoti pokalbyje su vadovu. Dar kitas ieško būdų, kaip susitaikyti su verslo partneriais. Visa tai – sprendimų paieška.

Taigi, norėčiau daryti prielaidą, kad šio teksto pradžioje minėti apibrėžimai koučingo esmę nusako abstrakčiai, išplaukusiai ir galimai klaidina koučingu besidominčius.

Šiai dienai naudoju kitą koučingo apibrėžimą: koučingas – tai būdas stimuliuoti (skatinti) kito žmogaus mąstymą jam rūpimu klausimu. Šis klausimas nebūtinai turi būti išreikštas kokiu nors konkrečiu tikslu. Jei klientas nori apgalvoti kokį nors rūpestį ar dalyką, jis nebūtinai turi įrėminti šį klausimą į tikslą. Kartais pakanka ką nors suprasti, kad iškeltas klausimas būtų išspręstas.

Man patinka koučingo procesą lyginti su…masažu. Nors kartais jis būtinas, tačiau išgyventi galima ir be jo. Pakanka vieno masažo seanso, ir mes jaučiamės žvaliau. Mūsų kraujotaka atgyja, kūnas tampa labiau paklusnus. Lygiai taip pat ir su koučingu – gerais klausimais stimuliuojant žmogaus mąstymą, tarsi perkrauname jį, žmogaus mintys nuskaidrėja ir sugula į reikiamas vietas.

Baigdamas šį tekstą norėčiau paskatinti kalbančius apie koučingą atrasti potencialą supaprastinti koučingo apibrėžimą. Gerovei tų, kurie nori koučingu pasinaudoti, tačiau dėl nežinojimo, kas iš tikrųjų yra koučingas, tuo abejoja.

Susijęs straipsnis apie koučingo ir psichoterapijos skirtumus, kuriame rasite daugiau klišių apie koučingą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

HTML tags are not allowed.