- Koučingo blogas - http://coachingblog.lt -

Kas negerai su koučingu?

Paskelbė Tomas Misiukonis - Rugpjūtis 4, 2011 @ 10:12 pm In Autorių straipsniai | 2 Comments

Mano kolegė, profesionali koučingo specialistė, pasakojo, kad vienas vadovas kartą jos paklausė ar koučingas tai yra vaikščiojimas per žarijas. Tada sunerimau. Ne dėl to, kad kai kurie vadovai nežino kas yra koučingas, tačiau dėl to, kad kažkas koučingu dangsto niekaip su tuo nesusijusias veiklas. Nes vaikščiojimas per žarijas yra šaunus ir įkvepiantis būdas išbandyti save, kuris vadinamas vaikščiojimu per žarijas, o ne koučingu.

Šiandien koučingo reputacija Lietuvoje yra miglota. Ir visa atsakomybė už tai tenka ne entuziastams, kurie darydami įvairią įtaką kitiems žmonėms, koučingo sąvoką naudoja ir į kairę, ir į dešinę. Tai koučingo profesionalai atsakingi už tai, kad ši profesija būtų suprantama ir interpretuojama teisingai.

Dėl koučingo profesionalų neveiklumo, apie koučingą kalba keistus apdarus dėvintys sėkmės paslapčių guru, klientus pritraukiantys savo įvaizdžiu, o ne darbais. Koučingo pokalbius patikliems klientams organizuoja dvasias prišaukti bandantys mistikai. Koučingu vadinamos įvairios su tuo nesusijusios darbo su komandomis ar grupėmis iniciatyvos. Ir rašydamas apie tai aš galvoju…jei visa tai padeda žmonėms jaustis geriau ir tobulėti, argi svarbu kaip tai vadinasi?

Taip, svarbu, nes koučingo specialistų klientai nori žinoti kam jie skiria savo laiką ir lėšas. Atsakingi organizacijų vadovai nori naudotis tikru koučingu – šiuolaikiška mokymosi priemone, o ne mistiniu poveikio kitiems būdu. Rytoj į susitikimą ateinanti klientė nori žinoti, kad atėjo į koučingo sesiją ir kad nebus vedžiojama už nosies.

This post is also available in: English [1]


Article printed from Koučingo blogas: http://coachingblog.lt

URL straipsnis: http://coachingblog.lt/autoriu-straipsniai/kas-negerai-su-koucingu/

URLs:

[1] English: http://coachingblog.lt/en/

Copyright © 2011 Koučingo blogas. All rights reserved.